Nasze projekty

Zbliża się Europejskie Spotkanie Młodych Taizé. Zapisy trwają do 1 grudnia

Trwają przygotowania do 46. Europejskiego Spotkania Młodych organizowanego przez Wspólnotę z Taizé. Tym razem odbędzie się ono w Lublanie, stolicy Słowenii i potrwa pięć dni: od 28 grudnia 2023 roku do 1 stycznia 2024 roku.

fot. Christ Walton / Flickr

Dwa dni wcześniej, 26 grudnia, do Lublany przyjedzie grupa kilkuset wolontariuszy, którzy pomogą w przyjęciu uczestników spotkania i innych praktycznych zadaniach. Wolontariusze z Polski są bardzo potrzebni, ze względu na dużą liczbę pielgrzymów, którzy przyjadą z naszego kraju.

Zapisy na spotkanie trwają do 1 grudnia. Spotkanie skierowane jest do młodych dorosłych od 18. do 35. roku życia. Mogą się rejestrować zarówno grupy (wstępna rejestracja do 15 listopada) jak i uczestnicy indywidualni. Szczegóły i dodatkowe informacje na stronie internetowej Wspólnoty z Taizé.

SPRAWDŹ: Kanony z Taizé, które znasz i śpiewasz, a nie wiesz, że są z Taizé

Reklama

Od 10 listopada dwie wolontariuszki z Lublany przemierzają polskie miasta, zapraszając na spotkanie w stolicy Słowenii. Lidija i Pia odwiedziły już Wrocław, Lublin i Łódź. W tym tygodniu można będzie się jeszcze z nimi spotkać w Warszawie, Krakowie i Opolu.

Bieżące informacje dotyczące ich wizyty oraz spotkania w Lublanie są na bieżąco publikowane w mediach społecznościowych: Taizé Polska oraz Taize, a także na stronie internetowej: taize.fr. Pytania dotyczące ESM należy kierować na adres: [email protected].

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę