Nasze projekty

Lednica i Festiwal Życia łączą siły! Znamy wspólne plany obu spotkań

Najpierw 1 czerwca na Polach Lednickich, a potem od 8 do 14 lipca w Kokotku odbędą się dwa największe w Polsce wydarzenia katolickie dla młodzieży. W tym roku występują one pod jednym wspólnym hasłem: „Wracaj do domu”.

fot. materiały prasowe

Choć wielką rybę i festiwalową scenę dzieli na mapie ponad 200 kilometrów, to tegoroczna Lednica i Festiwal Życia w Kokotku bardzo się do siebie zbliżą. Dzięki współpracy środowisk odpowiedzialnych za organizację i merytoryczne przygotowanie obu spotkań, dwa największe w Polsce katolickie wydarzenia dla młodzieży występują w tym roku pod wspólnym hasłem „Wracaj do domu” i będą się przenikać, by zaoferować ich uczestnikom jeszcze lepsze doświadczenia.

SPRAWDŹ: „Arena Młodych”. Już wkrótce wyjątkowe spotkanie dla młodych w Łodzi

Lednica o relacjach

Już za cztery miesiące, 1 czerwca, Pola Lednickie ponownie zapełnią się dziesiątkami tysięcy młodych ludzi, którzy zgromadzą się pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia, by w wypełnionych głęboką symboliką nabożeństwach świętować swoją wiarę. Tematem XXVIII Ogólnopolskiego Spotkania Młodych LEDNICA 2000 będą relacje.

Reklama

Do domu można wracać na dwa sposoby: po przejściach, by leczyć swoje rany jak obolały syn marnotrawny, albo jak apostołowie – z radością i dzieląc się dobrem, jakie spotkało nas w życiu. Ale dom to nie tylko ściany. To relacje rodzinne, przyjacielskie… Dlatego dobrze wracać do domu, który buduje się nie poprzez stawianie murów, lecz odnawianie tego, co jest miłością między nami – wyjaśnia dominikanin o. Tomasz Nowak, duszpasterz Lednicy.

Jestem bardzo usatysfakcjonowana tym, że otwieramy się na wymianę doświadczeń między „starą” Lednicą a „młodym” Festiwalem Życia. To ożywia oba wydarzenia, możemy wzajemnie się inspirować i współdziałać dla tego samego celu – dodaje s. Łucja Rado, dominikanka współprowadząca spotkanie.

Zapisy na XXVIII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 rozpoczną się jeszcze w lutym. Przy tej okazji organizatorzy zapraszają na nową stronę internetową – www.spotkanielednica2000.pl. Bieżące informacje będą udostępniane również w mediach społecznościowych Lednicy – na FacebookuInstagramie i TikToku.

Reklama

Festiwal Życia. Tygodniowa Lednica? Katolicki Woodstock?

Kontynuacja i rozwinięcie tematyki Lednicy dokona się na Festiwalu Życia w Kokotku. Wydarzenie to w ostatnich latach urosło do największego katolickiego festiwalu dla młodzieży w Polsce, co roku na początku wakacji gromadząc przez cały tydzień tłumy młodych ludzi z całego kraju, a nawet z bardzo odległych zakątków świata, którzy specjalnie w tym celu pokonują nieraz tysiące kilometrów. Również z tym roku organizatorzy spodziewają się grup ze wszystkich stron Polski oraz kilku kontynentów.

Uznanie wielu uczestników i obserwatorów festiwal zyskuje dzięki połączeniu konkretnych duchowych treści, będących trafną odpowiedzią na najbardziej aktualne problemy i oczekiwania młodych ludzi, z wakacyjną rozrywką w całkowicie profesjonalnej oprawie, kojarzoną z największymi festiwalami muzycznymi. Na festiwalowej scenie wystąpią m.in. C-BooL, Mesajah, niemaGOtu i Siewcy Lednicy. Wyjątkowego charakteru nadaje wydarzeniu urokliwa lokalizacja nad stawem pośrodku lasu.

PRZECZYTAJ: Muniek Staszczyk podzielił się radosną nowiną! „Wszyscy jesteśmy tym bardzo podekscytowani”

Reklama

Na pierwszy rzut oka może wydawać się dość paradoksalne to, że na dwa największe wydarzenia religijne dla młodzieży zapraszamy hasłem „Wracaj do domu”. Oczywiście sens tych słów jest dużo głębszy. Na Festiwalu Życia będziemy mówić o Kościele jako domu, do którego możemy wracać ze wszystkimi swoimi trudnościami, ale i zwycięstwami. A poprowadzi nas w tych rozważaniach starotestamentalna postać Estery – tłumaczy o. Tomasz Maniura, misjonarz oblat i główny organizator Festiwalu Życia w Kokotku.

Oprócz tego w programie zaplanowane są m.in. konferencje znanych prelegentów, kilkadziesiąt tematycznych warsztatów do wyboru, ekstremalny i widowiskowy Bieg Festiwalowicza, a także codzienne Msze Święte i nabożeństwa, muzyczny wieczór uwielbienia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu trwająca 24 godziny na dobę przez cały tydzień.

Zapisy indywidualne i grupowe na Festiwal Życia są już dostępne na stronie www.festiwalzycia.pl. Więcej szczegółów i aktualności można znaleźć w mediach społecznościowych festiwalu – na FacebookuInstagramie i TikToku.

Honorowy patronat nad Festiwalem Życia objęła Konferencja Episkopatu Polski. Wydarzenie odbywa się pod patronatem Katolickiej Agencji Informacyjnej.

materiały prasowe

KAI,pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę