Nasze projekty

„Arena Młodych”. Już wkrótce wyjątkowe spotkanie dla młodych w Łodzi

Już w pierwszy piątek Wielkiego Postu młodzi spotkają się w łódzkiej Atlas Arenie, aby wspólnie się modlić. Wydarzenie to zwieńczy "Arenę Młodych", czyli trzydniowe rekolekcje dla młodzieży.

fot. Archidiecezja Łódzka/ archidiecezja.lodz.pl

„Arena Młodych” to trzydniowe rekolekcje dla młodzieży z archidiecezji łódzkiej, które odbędą się w szkołach, w regionach oraz w łódzkiej Atlas Arenie.

Trzydniowe rekolekcje wielkopostne będą się koncentrować wokół nadziei – to główny temat „Areny Młodych”, która odbędzie się od 14 do 16 lutego. To nawiązanie do haseł Światowych Dni Młodzieży w diecezjach w roku 2023 oraz 2024, które brzmiały „Radując się w nadziei” (por. Rz 12, 12) oraz „Ci, którzy pokładają nadzieję w Panu, pobiegną i nie będą zmęczeni” (por. Iz 40, 31), a także do hasła Roku Jubileuszowego 2025 „Pielgrzymi nadziei”.

Jak będzie wyglądał program rekolekcji?

W Środę Popielcową, 14 lutego, spotkania w ramach Areny Młodych odbędą się w szkołach. Do ich przeprowadzenia zostali zaproszeni katecheci. Pierwszego dnia młodzi będą zaproszeni do zobaczenia siebie jako człowieka sparaliżowanego – ze słabościami, ale kochanego przez Jezusa niezależnie od wszystkiego

Reklama

W czwartek po Popielcu, 15 lutego, spotkania odbędą się w regionach. Drugiego dnia uczestnicy zaproszeni będą do odnalezienia siebie w roli jednego z czwórki ludzi, którzy dzięki swojej determinacji umożliwili spotkanie paralityka z Jezusem. Młodzi zaproszeni będą do podjęcia refleksji nad swoją relacją wobec bliźniego. Czwartek będzie dniem spowiedzi, a także w czasie trwania spotkań będzie możliwość skorzystania z modlitwy wstawienniczej.

„Arenę Młodych” zwieńczy spotkanie ewangelizacyjne w piątek, 16 lutego, w łódzkiej Atlas Arenie, do której zjedzie się młodzież z całej archidiecezji, by wspólnie w ramach swoich rekolekcji spotkać się na modlitwie, refleksji biblijnej i wysłuchać konferencji.

Każdy, kto chciałby uczestniczyć w tegorocznej Arenie Młodych, może to uczynić zgłaszając chęć udziału u swojego nauczyciela lub katechety, którzy przesyłają do organizatorów zgłoszenie drogą elektroniczną z wykorzystaniem formularza dostępnego na stronie internetowej Areny Młodych.

Reklama

Młodzież nie ponosi żadnych kosztów związanych z wejściem na „Arenę Młodych”. Całą organizacją dotyczącą przyjmowania i zapisów zajmuje się wydział katechetyczny łódzkiej kurii: http://www.katecheza.lodz.pl.

Młodzież zaproszona jest także do współtworzenia „Areny Młodych”. Szczegóły dotyczące możliwości zaangażowania się (np. wolontariat, taniec czy śpiew) znaleźć można na stronie internetowej wydarzenia: www.arenamlodych.pl.

ZOBACZ TEŻ: Noworodek w oknie życia we Wrocławiu. Chłopczyk otrzymał imię Michał

Reklama

KAI, kh/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę