Nasze projekty

Pomoc w pogłębionym zrozumieniu Biblii. Jest nowy komentarz do Nowego Testamentu

Wyjątkowy, bo napisany przez świeckich ojców rodzin I tom Katolickiego komentarza do Nowego testamentu został dziś w Warszawie zaprezentowany przez wydawnictwo W drodze. Książkę rekomendował wybitny biblista ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Opublikowany właśnie Tom I Komentarza zapowiada 17-tomową serię wydawniczą, której kolejne odsłony będą komentarzami do kolejnych ksiąg Nowego Testamentu w kolejności najczęściej obecnej w wydaniach Pisma Świętego. Pierwszy tom poświęcony jest Ewangelii wg św. Mateusza a jego autorami są dwaj świeccy teologowie katoliccy z USA Curtis Mitch i Edward Sri.

W dzisiejszej prezentacji wydawnictwa wzięli udział o. Tomasz Grabowski, dyrektor wydawnictwa W drodze, ks. prof. Waldemar Chrostowski – biblista, Dariusz Kowalski – aktor praktykujący częstą lekturę Pisma Św. oraz Paulina Guzik z TVP, która prowadziła spotkanie.

Właśnie świeckość autorów prezentowanego dziś Komentarza wymieniono jako szczególny walor tej publikacji. – Obaj autorzy są nie tylko wybitnymi fachowcami z dziedziny teologii, ale przede wszystkim ojcami wielodzietnych rodzin, co sprawia, że ten Komentarz wyrósł w klimacie rodziny, co jest dziś bardzo ważne. Nie jest adresowany do specjalistów – choć i ci skorzystają, ale zwłaszcza uprzystępnia Pismo święte laikom, wierzącym, szukającym pogłębionego zrozumienia Biblii – mówił ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Reklama

Jego słowa potwierdził o. Grabowski, szef wydawnictwa W drodze. – Jest to książka zaadresowana do wykształconych niespecjalistów, osób wierzących, nie będących ekspertami od Pisma św., nie znających się na egzegezie, ale są zainteresowani żywym Słowem Bożym i szukają pomocy w pogłębionym zrozumieniu tego, co słyszą na liturgii Mszy św. – mówił o. Grabowski.

Autorami następnych tomów, do kolejnych Ewangelii, Dziejów Apostolskich a potem listów i Apokalipsy będą różni świeccy bibliści i teologowie z USA, wszyscy prezentujący katolicką szkołę Biblii. Właśnie ową katolickość podkreślał jako wielki walor Komentarza ks. prof. Chrostowski. – Przy lekturze tego Komentarza wyraźnie widać, że autorzy bardzo dobrze znają naukę Soboru Watykańskiego II oraz papieży: św. Jana Pawła II i Benedykta XVI. Są również odporni na wdzierającą się również do teologii poprawność polityczną. Zwłaszcza widać to w komentarzach do rozdziałów Ewangelii dotyczących małżeństwa czy bezżeństwa – zauważył ks. prof. Chrostowski. 

Reklama

Stacja7 jest patronem medialnym publikacji.

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę