Nasze projekty

Podpisano porozumienie o współpracy przy ŚDM 2016

- Ta współpraca jest konieczna, bo bez niej Kościołowi byłoby bardzo trudno przeprowadzić to wydarzenie, jakim są Światowe Dni Młodzieży – mówił dziś kard. Stanisław Dziwisz w czasie podpisanie Listu intencyjnego w sprawie współpracy przy organizacji ŚDM między Archidiecezją Krakowską, Miastem Kraków i Województwem Małopolskim

W podpisanym dziś Liście intencyjnym Archidiecezja Krakowska, jako organizator Światowych Dni Młodzieży, oraz Miasto Kraków i Województwo Małopolskie deklarują „wspólną wolę organizacji tego wielkiego święta młodych ludzi z całego świata”.

„Dzisiejszy dokument potwierdza naszą współpracę, która będzie trwała nadal. Sądzę, że teraz w sposób bardziej zintensyfikowany” – zapowiedział prezydent Jacek Majchrowski.

„Dla nas to ogromne wyróżnienie, że będziemy mogli gościć młodzież z całego świata w przyszłym roku. Poza ogromnymi przeżyciami duchowymi chcielibyśmy pokazać Kraków i Małopolskę jako region nowoczesny, dynamicznie rozwijający się” – mówił marszałek Marek Sowa, który wyraził nadzieję, że promocja regionu w czasie ŚDM poskutkuje później częstymi odwiedzinami uczestników wydarzeń z lipca 2016 roku.

Reklama

List intencyjny jest zapowiedzią zawarcia „stosownych porozumień i umów, obejmujących współdziałanie w obszarach logistyki, promocji oraz finansów”. Porozumienie stron w szczególności regulować będzie kwestie dotyczące opracowania i przyjęcia wspólnej strategii działania w zakresie organizacji ŚDM a później jej wdrażania oraz określenia zasad zaangażowania urzędów i podmiotów im podległych w przygotowanie i organizację.

– Ta umowa daje dużo spokoju i zielone światło dla wielu urzędników, którzy otrzymują wstępne umocowania prawne. Najważniejsze będzie to, co urodzi się z tego Listu intencyjnego, czyli porozumienia i umowy w konkretnych obszarach, które archidiecezja z województwem i miastem będą wspólnie obsługiwać – powiedział KAI ks. Tomasz Kijowski SDB, szef biura prasowego ŚDM Kraków 2016.

Pytani przez dziennikarzy o miejsce spotkań z papieżem Franciszkiem w 2016 roku sygnatariusze Listu podkreślali, że główne obchody ŚDM odbywać się będą w Krakowie w okolicach Błoń. Najprawdopodobniej sobotnie czuwanie i niedzielna Msza św. odbędą się w Brzegach koło Wieliczki. Droga Krzyżowa może odbyć się w Łagiewnikach między sanktuariami Bożego Miłosierdzia a św. Jana Pawła II albo na Błoniach.

Reklama

pra / Kraków

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę