Nasze projekty

Kardynał, który zaginął, zrzekł się urzędu. Papież przyjął jego rezygnację

Kard. José Luis Lacunza Maestrojuán na przełomie stycznia i lutego zaginął. Odnaleziono go po dwóch dniach i przewieziono do szpitala. Teraz Watykan poinformował, że papież przyjął jego rezygnację z zarządzania duszpasterskiego diecezją David w Panamie.

fot. Wikipedia

Papież Franciszek przyjął rezygnację z zarządzania duszpasterskiego diecezją David (Panama), złożoną przez kard. José Luis Lacunza Maestrojuán, OAR i mianował jego następcą o. Luisa Enrique Saldaña Guerra, OFM dotychczasowego Ministra Prowincjalnego franciszkańskiej Prowincji Matki Bożej z Guadalupe Ameryki Środkowej i Karaibów – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej. 24 lutego kard. Lacunza ukończy 80 rok życia.

Na przełomie stycznia i lutego zaginął na dwa dni. Został odnaleziony 1 lutego. Według relacji lokalnych mediów, kardynał wydawał się „zdezorientowany”. Jak dodano, przewieziono go na leczenie do szpitala w mieście David.

PRZECZYTAJ: Odnaleziono kard. Lacunzę z Panamy

Reklama

Następcą został wybrany prowincjał franciszkanów

Nowy biskup diecezji David, o. Luis Enrique Saldaña Guerra, OFM, urodził się 24 lutego 1966 r. w David (Panama). Po studiach filozoficznych na Universidad Rafael Landívar w Gwatemali i teologicznych na Universidad Centroamericana José Simeón Cañas w Salwadorze, uczestniczył w kilku kursach specjalistycznych dla promotorów i formatorów powołaniowych. Złożył profesję wieczystą 23 lutego 2002 r. i został wyświęcony na kapłana 29 kwietnia 2006 roku.

Pracował w formacji zakonnej, w duszpasterstwie parafialnym, szkolnictwie katolickim. Od 2021 r. był ministrem prowincjalnym prowincji franciszkanów Matki Bożej z Guadalupe Ameryki Środkowej i Karaibów.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę