Nasze projekty

Odnaleziono kard. Lacunzę z Panamy

Konferencja Episkopatu Panamy ogłosiła, że ​​kardynał José Luis Lacunza został odnaleziony po tym, jak zaginął 30 stycznia.

fot. Wikipedia

Kardynał José Luis Lacunza Maestrojuán został odnaleziony „cały i zdrowy” w czwartek 1 lutego. Zaginął o godzinie 14:00 we wtorek 30 stycznia i od tego czasu nie było o nim informacji.

Na platformie X panamska policja poinformowała, że kardynał został odnaleziony w dzielnicy Boquete, około 40 kilometrów od swojej diecezji i 480 km od stolicy Panamy. Wideo udostępnione na platformie społecznościowej pokazuje policjanta rozmawiającego przez okno samochodu z kard. Lacunzą, któremu oferuje wodę. Kardynał wydawał się „zdezorientowany”, podały lokalne media, informując, że przewieziono go na leczenie do szpitala w mieście David.

Kard. José Luis Lacunza Maestrojuán, OAR, urodzony w Pampelunie w Hiszpanii ma 79 lat. Jest biskupem diecezji David, stolicy prowincji Chiriquí, trzeciego co do wielkości obszaru kraju. Od 2000 do 2004 roku, a następnie od 2007 do 2013 roku był przewodniczącym Konferencji Episkopatu Panamy. Pełnił również funkcję sekretarza generalnego Sekretariatu Episkopatu Ameryki Środkowej (SEDAC) i był odpowiedzialnym za sekcję duszpasterstwa kultury Rady Episkopatu Ameryki Łacińskiej (CELAM). W 2015 r. Papież Franciszek mianował go kardynałem.

Reklama

Vatican News

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę