Nasze projekty

Oświęcim: gimnazjaliści wspierają akcję „Wyślij pączka do Afryki 2015”

Już po raz drugi uczniowie Miejskiego Gimnazjum Nr 4 im. Zofii Kossak w Oświęcimiu dołączyli do akcji „Wyślij pączka do Afryki”. Udział w tegorocznej edycji pomocy kapucyńskim misjom w Afryce zadeklarowało jak na razie 140 szkół i 15 cukierni w całej Polsce. Na koncie akcji jest już ponad 50 tys. zł

Oświęcimscy gimnazjaliści rozpoczęli sprzedaż pączków pozyskanych od darczyńców 9 lutego i kontynuować będą przedsięwzięcie jeszcze dziś i przez cały jutrzejszy Tłusty Czwartek, 12 lutego. Jak informują, zebrane pieniądze zostaną w całości wpłacone na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

W ramach akcji pączki domowej roboty upiekły m.in. uczennice jednej z klas oświęcimskiej szkoły. Kolejnego dnia akcji gimnazjaliści sprzedawali „pyszne afrykańskie pączki” ofiarowane przez kilku prywatnych darczyńców. Na jutro młodzież zapowiada finał akcji, dziękując licznym firmom cukierniczym oraz osobom prywatnym za wsparcie akcji.

W tym roku kapucyni po raz trzeci organizują akcję pomocy misjonarzom pod hasłem „Wyślij pączka do Afryki”. Biorąc w niej udział można finansowo wesprzeć charytatywne, edukacyjne i religijne projekty polskich zakonników z Republiki Środkowoafrykańskiej i Czadu. Zakonnicy zapraszają do wysłania swojego pączka do Afryki na www.pączek.kapucyni.pl. „Zamiast brzucha urośnie ci serce” – zapewniają.

Reklama

Nazwa akcji pochodzi od nazwiska misjonarza, który jeszcze przed wyjazdem na misje organizował akcję „Benedykt Pączka zaprasza na pączka”. Zakonnik od września 2013 r. pracuje w miejscowości Ngaoundaye w RŚA, gdzie jako misjonarz głosi Ewangelię, ale często jego obecność wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Kapucyni dokarmiają i kształcą osierocone dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę Afryki.

Szczegóły dotyczące akcji „Wyślij pączka do Afryki 2015” na stronie: www.paczek.kapucyni.pl.


rk / Oświęcim

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite