Nasze projekty

Nie brakuje znanych kierunków, są nowości. Co proponuje Akademia Katolicka?

Wakacje to czas rekrutacji na studia, która zaczęła się również na Akademii Katolickiej w Warszawie. Podobnie jak w latach poprzednich, uczelnia proponuje studia podyplomowe, teologię w systemie blended-learning, ale nie brakuje także nowości.

Unsplash.com/Alexis Brown

Akademia Katolicka prowadzi jedyne w Polsce studia teologiczne w systemie blended-learning, czyli mieszanym. To propozycja dla wszystkich, którzy z powodu miejsca zamieszkania lub pracy zawodowej nie mogą przyjeżdżać na uczelnię co tydzień. Studenci uczestniczą w zajęciach stacjonarnych trzy razy w roku przez pięć dni, natomiast pozostałe materiały otrzymują poprzez platformę e-learningową.

Katecheza i etyka. Studia podyplomowe

Kolejną propozycją są studia podyplomowe katechetyczno-teologiczne, które przygotowują do pracy nauczyciela religii. Zajęcia są prowadzone przez trzy semestry w soboty i obejmują wykłady oraz ćwiczenia m.in. z psychologii, teologii moralnej czy historii Kościoła, jak również praktyki katechetyczne i pedagogiczne.

W tegorocznej ofercie znalazły się również studia podyplomowe z etyki dla nauczycieli, które przygotowują do nauczania tego przedmiotu w szkołach. Od kandydatów wymaga się ukończonych studiów magisterskich z teologii lub innego kierunku humanistycznego.

Reklama

Nie zabraknie również cieszącej się popularnością Szkoły Biblijnej, w czasie której słuchacze zapoznają się z tekstami Starego i Nowego Testamentu. Jeśli masz pytania dotyczące Biblii, ten kurs na pewno ułatwi znalezienie na nie odpowiedzi, ale też pokaże jakie przesłanie niesie słowo Boże dla współczesnego świata. W gronie wykładowców m.in. ks. Marcin Kowalski, s. Judyta Pudełko czy ks. Adam Kubiś.

Co nowego przygotowała uczelnia?

W tegorocznej ofercie znajdziemy również nowości, to studium o sztuce dla katechetów oraz trzyletnie studia licencjackie z edukacji muzycznej.

“Sztuka widzenia. Widzenie sztuki” to roczne studium skierowane do katechetów, które poprowadzą osoby związane z instytucjami kultury, takimi jak Muzeum Narodowe. Kurs ma pokazać nauczycielom religii w jaki sposób można wykorzystać sztukę w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Reklama

Kolejna nowość to edukacja muzyczna, dzięki której organiści nie tylko przygotują się do pracy w Kościele, ale również zdobędą uprawnienia, aby uczyć muzyki w szkołach.

Kurs dla duszpasterzy, teologia dla zabieganych

Zostałeś księdzem, aby pomagać ludziom, nieść nadzieję, przybliżać im Boga. Nie zawsze wiesz, jak to robić. A nawet gdy próbujesz, młodzi ludzie często nie są tym zainteresowani. Masz dobre serce i zapał. Nie zniechęcaj się! – w ten sposób ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor uczelni zachęca do udziału w Szkole Duszpasterzy Młodzieży. Kurs prowadzą eksperci z dziedziny psychologii, mediów, przepowiadania i duszpasterstwa młodzieży.

Każdy kto zastanawia się nad szeroko rozumianą pracą dziennikarską może wybrać Akademię Dziennikarstwa, którą poprowadzą doświadczeni i znani specjaliści ze świata mediów. Wśród wykładowców m.in. Magdalena Wolińska Riedi, Tomasz Wolny, Aneta Liberacka, Krzysztof Ziemiec, Robert Mazurek, Alina Petrowa-Wasilewicz. To roczny kurs organizowany przez Stację7 wspólnie z warszawską uczelnią.

Reklama

Podobnie jak w poprzednich latach, uczelnia proponuje również „Teologię dla zabieganych”, dwuletni kurs, który pozwala znaleźć odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące wiary i teologii. Wśród tematów, które zostaną poruszone w czasie spotkań są zagrożenia duchowe, misja świeckich w Kościele czy początki sakramentów.

Wśród propozycji znajdziemy również szkołę duchowości chrześcijańskiej, studium małżeństwa i rodziny. Szczegóły rekrutacji i wszystkich kierunków znajdują się na >>>stronie internetowej<<< Akademii Katolickiej.

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja