Dojechali na rolkach do Maryi

Ponad 70 osób z całej Polski, poruszając się wyłącznie na rolkach dotarło dziś przed południem do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. Ich punktem startu był Wrocław, zaś dziennie pokonywali nawet 80 km - pisze wrocławski "Gość Niedzielny".

FOT. Wrocławski Gość Niedzielny/Twitter

Wyruszyli zaledwie 4 dni temu jako Rolkowa Pielgrzymka Wrocławska. Rolki na nogi założyli nie tylko wrocławianie, ale też pielgrzymi z Warszawy, Poznania, Katowic czy Krakowa. Najmłodszy z nich miał 13 lat, najstarszy 61. 

Jechali dziennie zwykle po 12 godzin, co – jak zauważają w rozmowie z „Gościem” pielgrzymi, było wielkim wysiłkiem fizycznym. Zwłaszcza w kontekście upałów, jakie panowały przez większość ich drogi. W skwarze musieli przejechać na rolkach nawet 80 km., choć wczoraj mieli do pokonania znacznie krótszy odcinek – 12 km. Wielu z nich wcześniej przybywało na Jasną Górę w tradycyjnych pielgrzymkach pieszych z różnych miast. 

W drodze, jak to na pielgrzymce, dużo się modlili, słuchali konferencji duchowych ks. Tomasza Hawrylewicza SDB. I pokutowali – co zauważają towarzyszący im duszpasterze. – To był dla mnie duży wysiłek w związku z liczbą kilometrów do przejechania. Miałam spore kryzysy, ale Duch Święty działał przez moich braci i siostry. Pomogli mi bardzo w kryzysowych momentach – opowiadała Weronika w rozmowie z reporterem „Gościa Niedzielnego”. 

Reklama

 

ad, Gość Niedzielny/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę