Nasze projekty

W intencji kobiet na Jasnej Górze. Weź udział w wyjątkowej modlitwie

W związku z obchodzonym dziś Dniem Kobiet, na Jasnej Górze odbędą się modlitwy w intencji kobiet oraz beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej. Podczas Apelu Jasnogórskiego "oddamy kobiety opiece Maryi".

fot. kichigin, freepik.com/episkopat news, flickr.com

W związku Dniem Kobiet chcemy zaprosić wszystkie panie na Jasną Górę, do tego szczególnego miejsca, gdzie możemy podziwiać jedną z najcudowniejszych kobiet czyli Matkę Bożą i w tym dniu poświęcić czas na wspólną modlitwę – zachęca w rozmowie z KAI ks. Paweł Gabara, sekretarz Rady Kobiet przy delegacie ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP. Już dziś w Sanktuarium Maryjnym na Jasnej Górze odbędą się modlitwy w intencji kobiet oraz beatyfikacji Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej.

Jasna Góra jest miejscem szczególnym, również dla Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego, który wielokrotnie stawał po stronie kobiet, domagał się szacunku dla nich, w życiu społecznym jak i religijnym. Podkreślał on inność kobiet, ale nie ich niższość. Chcę podkreślić, że kardynał mówił o inności, a nie mniejszości kobiet, mówił, że kobiety mają duży wkład w życie Kościoła, podkreślał zasługi świętych kobiet – przypomniał ks. Gabara.

Dodał, że na Jasnej Górze odbędzie się spotkanie dla kobiet, organizowane już po raz siedemnasty przez Civitas Christiana „Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast”, którego tematem będą zasługi świętych kobiet oraz kobiet, które dążą do świętości. Wśród nich przywoła zostanie Emilia Wojtyłowa, czyli mama późniejszego papieża Jana Pawła II, Marianna Popiełuszko – mama błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, a także SB Stanisława Leszczyńska.

Reklama

PRZECZYTAJ: Położna z Auschwitz. Lekcja trudnej miłości od Stanisławy Leszczyńskiej

„By kobiety kierowały się tymi wartościami, którymi kierowała się Maryja”

Serdecznie zapraszam wszystkich kobiety do obecności na Jasnej Górze, a kobiety, które nie mogą nam towarzyszyć zachęcam do duchowej obecności i śledzenia tych wydarzeń. Podczas Apelu Jasnogórskiego oddamy kobiety opiece Maryi, poprosimy o jej wstawiennictwo, by kobiety w Polsce: dziewczyny, nastolatki, panie różnych stanów i zawodów, kierowały się tymi wartościami, którymi kierowała się Maryja, wynikającymi ze słów: „Słuchajcie mojego Syna, słuchajcie Jezusa” – podkreślił duchowny.

Uroczystej Mszy św., o godz. 7.00 przewodniczył bp Ireneusz Pękalski, biskup pomocniczy archidiecezji łódzkiej, z której pochodzi SB Stanisława Leszczyńska. Następnie o godz. 13.30 Mszy św. w intencji kobiet przewodniczyć będzie ks. Paweł Gabara – sekretarz Rady Kobiet przy delegacie ds. Duszpasterstwa Kobiet KEP. O godz. 16.15 modlitwę różańcową poprowadzą kobiety, a godz. 21.00 Apelu Jasnogórskiego odbędzie się zawierzenie kobiet Matce Bożej.

Reklama

Transmisja na żywo z Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej dostępna TUTAJ.

KAI,pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę