Nasze projekty

Kopia obrazu Jezusa Miłosiernego zawisła na jasnogórskich murach. „Niech towarzyszy wszystkim pielgrzymom”

"Chcemy uczcić święto Miłosierdzia Bożego i pokazać wiernym to najbardziej rozpoznawalne na całym świecie Oblicze Jezusa" - powiedział bp Andrzej Przybylski. Kopię obrazu umieszczono z inicjatywy ludzi świeckich.

fot. Jasna Góra News/twitter.com

Kopia słynącego łaskami Obrazu Jezusa Miłosiernego „Jezu Ufam Tobie” umieszczono na jasnogórskich murach. Jest to inicjatywa ludzi świeckich z okazji Niedzieli Miłosierdzia Bożego, która przypada 7 kwietnia.

Chcemy uczcić święto Miłosierdzia Bożego i pokazać wiernym to najbardziej rozpoznawalne na całym świecie Oblicze Jezusa z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Krakowa-Łagiewnik. Jest to inicjatywa ludzi świeckich, którzy rozeznali, że Bóg chce, żeby Jego oblicze zajaśniało przed wszystkimi kościołami w Częstochowie, by ludzie idący do niego, czy tylko przechodzący obok mogli wpatrzeć się we wzrok Miłosiernego Boga – powiedział częstochowski biskup pomocniczy Andrzej Przybylski. Patron wydarzenia dodał, że przygotowano ponad 70 banerów, które w Niedzielę Miłosierdzia Bożego zostaną umieszczone w archidiecezji częstochowskiej.

Bp Przybylski zwrócił uwagę, że w trudnych czasach wojen, zamętu i braku przebaczenia, o których papież Franciszek mówił, że jest to „trzecia wojna w kawałkach” zawierzenie świata, Polski i archidiecezji Bożemu Miłosierdziu jest najlepszym rozwiązaniem, jakie możemy uczynić. Zauważył, że akt strzelisty, który wypowiadamy „Jezu Ufam Tobie” to nieustanne zadanie, aby każdego dnia ufać. Kiedy wątpimy, narzekamy i pesymistycznie patrzymy na różne rzeczy, które dzieją się w naszym życiu i na świecie to mówmy Bogu: Ufam, bo On jest przy nas – mówił. 

Reklama

ZOBACZ>>> Akt Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu

„Chcemy, by wizerunek Jezusa towarzyszył wszystkim pielgrzymom”

Zauważył, że Niedziela Miłosierdzia Bożego jest przedłużeniem Wielkanocy, pieczęcią miłości Boga, który dla nas zwyciężył grzech, cierpienie, śmierć i szatana. To jest największe objawienie miłosierdzia, to poczucie zwycięstwa nad wszystkim, co jest dla nas trudne, a to miłosierdzie rozpościera nad nami Miłość, która nie przestaje kochać mimo naszych upadków i krwawiących ran w świecie – wyjaśniał częstochowski biskup pomocniczy. 

Chcemy, by wizerunek Jezusa towarzyszył wszystkim pielgrzymom, którzy przychodzą na Jasną Górę, aby przypomnieć o wielkim darze, jaki został dany Kościołowi i przypomnieć, że my jako Polska mamy być iskrą, która będzie niosła całemu światu Boże Miłosierdzie. To wszystko ma nas prowadzić do spotkania z Bogiem i Jego Matką – powiedział o. Waldemar Pastusiak. Kustosz Jasnej Góry zauważył, że Boże Miłosierdzie w jasnogórskim sanktuarium „rozlewa się” poprzez sakrament pokuty i pojednania. Stąd nasza duchowa jedność i zachęta dla pielgrzymów, aby czerpali z tego duchowego skarbca – mówił.  

Reklama

PRZECZYTAJ>>> Co można wyczytać z obrazu Jezusa Miłosiernego?

To najbardziej znany na świecie wizerunek Chrystusa

Obraz Jezusa Miłosiernego to najbardziej znany i czczony na świecie wizerunek Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego Chrystusa, a zarazem znak orędzia miłosierdzia, które przekazał św. s. Faustynie Kowalskiej. 22 lutego 1931 r. w Płocku ukazał się jej Chrystus, nakazując namalowanie obrazu z podpisem: „Jezu, ufam Tobie” i ustanowienie święta Miłosierdzia. – „Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie”. Podczas kanonizacji św. s. Faustyny w 2000 r. św. Jan Paweł II ogłosił drugą Niedzielę Wielkanocną Świętem Miłosierdzia Bożego. Uroczystego aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu Papież Polak dokonał 17 sierpnia 2002 r. w Bazylice Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Św. s. Faustyna Kowalska i św. Jan Paweł II nigdy się nie spotkali osobiście, ale łączyła ich potrzeba dotarcia do świata z prawdą o miłosiernej Miłości Boga.

W Niedzielę Miłosierdzia Bożego można otrzymać odpust zupełny. Przygotowaniem do święta jest dziewięciodniowa nowenna polegająca m.in. na odmawianiu Koronki do Miłosierdzia Bożego. Na Jasnej Górze jest ona odprawiana o godz. 15.00 w Kaplicy Matki Bożej. Dzięki tej nowennie – mówił Jezus – „udzielę duszom wszelkich łask”.

Reklama

Maria Bareła-Gawenda, BP @JasnaGóraNews/KAI

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę