Nasze projekty

W niedzielę szczególna modlitwa za chorych na Jasnej Górze

Z okazji Światowego Dnia Chorego, 11 lutego, we wspomnienie liturgiczne Matki Bożej z Lourdes, podczas Mszy św. sprawowanej w Kaplicy Matki Bożej o godz. 12.30, udzielone zostanie specjalne błogosławieństwo i sakrament namaszczenia chorych.

fot. Episkopat News/flickr.com

Kiedy kapłan podchodzi do każdej osoby z błogosławieństwem lourdzkim, to sam Pan Jezus przychodzi do nas w Najświętszym Sakramencie i pragnie przez to namaszczenie również nas umacniać. Czynimy to w Kaplicy Matki Bożej, gdzie wota zawieszone na ścianach są widocznym świadectwem działania łaski Bożej. Świadectwem tego, że Bóg uzdrawia, przychodzi do nas i dotyka każdego z nas, skłania nas to do większego dziękczynienia, i do modlitwy o głęboką wiarę – przypomina rzecznik Jasnej Góry, o. Michał Bortnik.

Jasna Góra, od wieków znana jest, jako miejsce wielu cudów, w tym uzdrowień. Ich świadectwem jest jasnogórska Księga Cudów i Łask, która zawiera udokumentowane przez lekarzy i świadków, zdarzenia uzdrowień. Dowodem doznanych łask są także liczne wota, pozostawione w Sanktuarium w postaci krzyży, różańców, kul ortopedycznych.

W ramach Światowego Dnia Chorego, na Jasnej Górze po Apelu (godz. 21.30) odbędzie się całonocne czuwanie w intencji chorych. Poprowadzą je przedstawiciele ruchu dobroczynnego „Betel”, którego charyzmatem jest towarzyszenie sierotom społecznym – osobom niepełnosprawnym i chorym.

„Matka, która do nas przychodzi zna problem cierpienia”

Ks. Jacek Marciniec, duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych w archidiecezji częstochowskiej podkreśla, że tegoroczne konferencje będą nawiązywać do nawiedzenia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w archidiecezji częstochowskiej.

Będzie mowa o tym, że Matka, która do nas przychodzi zna problem cierpienia, że nie bez znaczenia są rany, które widzimy na czarnym obliczu Madonny z Częstochowy. Będziemy podczas spotkania wołać przybądź nam miłościwa Pani ku pomocy. Będzie modlitwa różańcowa prowadzona przez naszych podopiecznych, będą śpiewy i  świadectwa wypełniające czas przed Eucharystią, która odbędzie się o północy pod przewodnictwem bp. Andrzeja Przybylskiego – mówił ks. Marciniec.

Reklama

Diecezjalny duszpasterz dodaje, że każdego roku ważnym przesłaniem jest orędzie Papieża Franciszka na Światowy Dzień Chorego, które jest swego rodzaju drogowskazem.

PRZECZYTAJ: Papież na dzień chorego: troszczmy się o tych, którzy cierpią i są samotni

Ten dzień jest również formą pomocy dla „Betel”. Przy kościołach archidiecezji częstochowskiej, również przy Jasnej Górze, przeprowadzona zostanie już po raz 24. zbiórka ofiar do puszek na pomoc dla niepełnosprawnych sierot społecznych. Datki z kwesty zostaną przeznaczone na domy dla niepełnosprawnych oraz na prowadzenie działalności wśród chorych w archidiecezji częstochowskiej.

Reklama

Światowy Dzień Chorego ustanowił św. Jan Paweł II. Po raz pierwszy obchodzony był 11 lutego 1993 r. w Lourdes. 

BP JasnaGóraNews/KAI

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja