fot. Sean Mc Grath/flickr

Projekt Body & Soul 2016 – miłosierdzie w praktyce

„Mam serce i nie zawaham się go użyć” - takim hasłem wolontariusze ŚDM diecezji radomskiej zapowiadają realizację zadania, które zaproponował młodym sam papież. Przez 7 miesięcy 2016 roku będą nieść miłosierdzie do chorych, bezdomnych i więźniów.

Reklama

„Wam, młodym, którzy jesteście bardzo praktyczni, chciałbym zaproponować, abyście przez pierwszych siedem miesięcy 2016 roku, wybierali co miesiąc jeden uczynek miłosierny względem ciała i jeden względem duszy, i realizowali je” – takimi słowami papież Franciszek w Orędziu na ŚDM 2016 zachęcił młodych do wprowadzania miłosierdzia w czyn.

Od stycznia do lipca radomscy wolontariusze będą realizować uczynki miłosierdzia poprzez wspólne wyjścia do miejsc, w których miłość można okazać bardzo konkretnie. Pójdą do szpitali i hospicjów, będą towarzyszyć osobom bezdomnym w jadłodajni oraz odwiedzą więźniów w areszcie.

Reklama
Reklama

7-miesięczne wydarzenie zatytułowano „Body&Soul Project 2016” czyli „Projekt Ciało i Dusza 2016” – w odniesieniu do dwóch grup uczynków miłosierdzia. Hasło „Mam serce i nie zawaham się go użyć” to nawiązanie do innych tego typu wyzwań na rok 2016, które od jakiegoś czasu pojawiają się w social mediach. Ma to być zachęta do podjęcia dodatkowego, nietypowego wyzwania – uczynienia miłosierdzia konkretnym działaniem dla potrzebujących.

Do udziału w projekcie zaproszeni są wszyscy wolontariusze ŚDM diecezji radomskiej. Osobom, które mają do Radomia daleko, polecamy zorganizować podobne wyjścia w ich miejscowościach – na pewno nie braknie miejsc do bycia miłosiernym.

Więcej informacji oraz możliwość zgłoszenia się na proponowane wyjścia są dostępne na facebookowym wydarzeniu projektu zatytułowanym „Body & Soul Project 2016.”

Reklama
Reklama

Otylia Brendel, sekcja medialna ŚDM, diecezja radomska

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę