Nasze projekty

Diecezjalny Dzień Młodzieży. Zapowiedź wydarzeń w diecezjach

Już w najbliższą niedzielę Kościół na całym świecie będzie przeżywać Światowy Dzień Młodzieży - coroczne święto młodych obchodzone na szczeblu diecezjalnym. Przygotowaliśmy przewodnik, który ułatwi Wam dotarcie na to wydarzenie w najbliższej okolicy.

Reklama

Jedynie w trzech diecezjach święto to nie odbywa się na szczeblu diecezjalnym lub jest obchodzone w innym terminie.

Archidiecezja Białostocka
Młodzi spotkają się na XXXV. Diecezjalnym Dniu Młodzieży w sobotę 13 kwietnia 2019 r. O godz. 16.00 rozpocznie się Msza święta w Archikatedrze Białostockiej, a następnie w Zespole Szkół Katolickich im. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku odbędzie się m.in. koncert zespołu Good God, integracja, poczęstunek oraz „kącik panamski”, konferencja ks. Łukasza Kisielewskiego a także modlitwa uwielbienia.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Bielsko-Żywiecka
Jak co roku w Dzień Młodych w diecezji rozpocznie się w Niedzielę Palmową przy kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. O godz. 13:30 spod kościoła św. Trójcy uczestnicy Dnia Młodzieży przejdą w procesji z palmami pod katedrę św. Mikołaja w Bielsku-Białej. W katedrze bp Roman Pindel będzie przewodniczył Eucharystii, po której przewidziano poczęstunek. Na Dzień Młodzieży szczególnie zaproszeni są Animatorzy Parafialni, którzy ukończyli I edycję Szkoły Animatora. Otrzymają oni błogosławieństwo na czas swojej posługi we wspólnotach parafialnych.
Więcej informacji TUTAJ.

Reklama
Reklama

Archidiecezja Częstochowska
W Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie, młodzi od godz. 14.00 będą uczestniczyć w Niedzielę Palmową w koncercie TAU. O godz. 15.15 odbędzie się liturgia poświęcenia palm oraz procesja na Jasną Górę, a następnie – Msza Święta w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Ełcka
W diecezji wydarzenia związane z Niedzielą Palmową odbędą się 14 kwietnia w trzech miastach:
EŁK: Katedra Ełcka, godz. 14.00: Msza św., Spotkanie z bł. Piotrem Frassatim, Agapa w Domu Biskupim;
WIARTLA: godz. 11.00: Droga Krzyżowa z kościoła św. Jana Chrzciciela do kościoła w Wiartlu, Msza św.;
WĘGORZEWO: Plac Wolności, godz. 14.45: Przejście na Plac Wolności z węgorzewskich świątyń, Koronka do Bożego Miłosierdzia, ewangelizacja, Konkurs Palm.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Gdańska
Dzień młodzieży z tej diecezji odbędzie się w tym roku w Wejherowie w Niedzielę Palmową 14 kwietnia. Każdy, kto wybiera się na to wydarzenie proszony jest o zabranie ze sobą dowolnej wielkości kamienia, może na nim wypisać swoje imię. Wszystko rozpocznie się o godz. 10:15 przy rondzie “Śmiechowo Północ” w Wejherowie, skąd procesyjnie wszyscy uczestnicy spotkania przejdą do kościoła św. Karola Boromeusza w Wejcherowie-Śmiechowie. Tam pod przewodnictwem abp. Sławoja Leszka Głodzia odbędzie się Msza św. Po niej bezpośrednio rozpocznie się koncert ewangelizacyjny oraz poczęstunek. Z przyniesionych przez młodzież kamieni usypany zostanie pamiątkowa grota lub kapliczka.

Reklama
Reklama

Diecezja Gliwicka
Młodzi spotkają się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 14.00 w kościele Wszystkich Świętych w Gliwicach, skąd przejdą w procesji do katedry. Tam o godz. 14.45 odbędzie się Msza św, po której w Centrum Jana Pawła II młodzi opowiedzą o swoich przeżyciach podczas ŚDM w Panamie.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Kaliska
Diecezjalne Spotkanie Młodzieży odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 14.45 na Kobylej Górze. W programie przewidziano m.in. świadectwa udziału ŚDM w Panamie, modlitwę podczas Koronki do Bożego Miłosierdzia oraz Mszy św. a także wspólny posiłek.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Katowicka
W Niedzielę Palmową o godzinie 14.00 w katedrze Chrystusa Króla młodzi Archidiecezji Katowickiej spotkają się, jak co roku, na Mszy św. w ich intencji. Po Eucharystii na auli Wydziału Teologicznego UŚ odbędzie się spotkanie: „Dotknij Panamy”. Uczestnicy ostatnich Światowych Dni Młodzieży, którzy odbyli długą podróż by spotkać się z papieżem, będą dzielili się z nami swoimi przeżyciami. Będzie to okazja, by posłuchać ich świadectw i poznać lepiej egzotyczną Panamę.
Więcej informacji TUTAJ.

Reklama

Diecezja Kielecka
W sobotę 13 kwietnia 2019 r. odbędzie się kolejny Diecezjalny Dzień Młodzieży, przeżywany pod hasłem „ŻYJĘ NIE NA PRÓBĘ”. Spotkanie odbędzie się w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach. Tegoroczne spotkanie rozpocznie się Eucharystią o godz. 18.00, której będzie przewodniczył ks. Bp. Ordynariusz Jan Piotrowski. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie z gościem oraz Koncert zespołu „Jak Najbardziej”.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Koszalińsko-Kołobrzeska
W przeddzień Niedzieli Palmowej o godz. 19.00 w koszalińskiej Katedrze odbędzie się spotkanie zwieńczające cykl wielkopostnych spotkań biskupa Edwarda Dajczaka z młodymi z diecezji. Spotkania noszą tytuł ”Dotknij Miłosierdzia!” i nawiązują do tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Panamie.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Krakowska
W ramach obchodów Niedzieli Palmowej młodzi z archidiecezji krakowskiej zaproszeni są do udziału w Forum Młodych w dniach 12-14 kwietnia. W ramach jubileuszowego spotkania młodych przewidziano m.in. modlitwę brewiarzową, Eucharystię, drogę krzyżową z kopią krzyża Światowych Dni Młodzieży, pogodny wieczór, a także nowość – panel dyskusyjny na temat powołania, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele inicjatywy „Zupa na Plantach” oraz organizacji „Lekarze bez Granic”. Dodatkowo w sobotę rano młodzi wyjadą do klasztoru karmelitów bosych w Czernej. 14 kwietnia o godz. 9.00 odbędzie się procesja z palmami z Rynku Głównego do Katedry Wawelskiej, gdzie o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. Po Eucharystii na ul. Bernardyńskiej 3 odbędzie się Spotkanie Panamskie, podczas którego młodzi podzielą się wspomnieniami z ŚDM w Panamie.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Legnicka
Młodzi diecezji legnickiej wezmą udział w dwóch spotkaniach: warsztatach muzycznych (12-14 kwietnia) oraz Spotkaniu Młodych w hali widowiskowo-sportowej w Legnicy (14 kwietnia), podczas którego młodzi wysłuchają konferencji, wezmą udział w uwielbieniu i wspólnej Mszy św.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Lubelska
W ramach obchodów Niedzieli Palmowej młodzi będą uczestniczyć w poszczególnych wydarzeniach: Droga Krzyżowa na Majdanku (piątek 12.04., godz. 18.00), spotkanie z Łukaszem Golcem z zespołu „Golec uOrkiestra” (niedziela 14.04., godz. 13.00), procesja i Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Budzika (niedziela 14.04, godz. 15.30).
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Łomżyńska
W dniach 13-14 kwietnia młodzież spotka się w Ostrowi Mazowieckiej. W sobotę młodzi będą uczestniczyć w tańcach lednickich, odbędzie się także koncert TAU, katecheza, koncerty zespołów: „Bethel”, „Wyrwani z niewoli”, musical „Kryptonim Druh” oraz wspólna modlitwa podczas adoracji, Drogi Krzyżowej oraz Apelu Jasnogórskiego. W niedzielę 14 kwietnia odbędzie się koncert zespołu „Muode Koty” oraz zespołu „ŚDM”, katecheza Marcina Zielińskiego, wspólna adoracja, procesja palmowa oraz Msza św.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Łowicka
Na Starym Rynku w Łowiczu, w ramach obchodów Niedzieli Palmowej o godz. 10.20 odbędzie się inscenizacja „Ostatnia Wieczerza”, po której młodzi wezmą udział w uwielbieniu. O godz. 11.30 nastąpi rozpoczęcie liturgii Niedzieli Palmowej, a o godz. 12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Andrzeja Dziuby.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Łódzka
Obchody Światowego Dnia Młodzieży rozpoczną się w niedzielę 14 kwietnia o godzinie 13.30 w kościele oo. Jezuitów (ul Sienkiewicza 60), gdzie na uczestników będzie czekała niespodzianka. Następnie młodzi przejdą ulicą Piotrkowską do Archikatedry Łódzkiej. Tam o godzinie 15:00 odbędzie się wspólna Eucharystia pod przewodnictwem Arcybiskupa Grzegorza Rysia.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Opolska
Młodzi będą uczestniczyć w spotkaniu „Ławka PNP”, które odbędzie się 13 kwietnia w kościele seminaryjnym w Opolu. Tak kak na ŚDM w Panamie spotkanie młodzieży odbywało się z Papieżem, tak podczas lokalnego ŚDM młodzi będą mieli okazję do spotkania z pasterzem diecezji, biskupem Andrzejem Czają.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Pelplińska
W Niedzielę Palmową młodzi spotkają się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kościerzynie. Tam odbędzie się modlitwa i poświęcenie palm, odczytanie Ewangelii oraz procesyjne przejście na plac Jana Pawła II. O godz. 14.00 odbędzie się Msza święta pod przewodnictwem bp. Ryszarda Kasyny, a po niej o godz. 16.00 odbędzie się koncert zespołu Siewcy Lednicy.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Płocka
W Niedzielę Palmową młodzi diecezji płockiej spotkają się o godz. 15.00 w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Płońsku. Uroczystej Mszy św. koncelebrowanej będzie przewodniczył ks. biskup Mirosław Milewski. Następnie w Centrum Sportu Rekreacji odbędzie się konferencja ks. Piotra Pawlukiewicza oraz koncert zespołu „niemaGotu”.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Poznańska
Młodzi archidiecezji poznańskiej zaproszeni są do udziału we wspólnej Mszy św. w niedzielę 14 kwietnia o godz. 17 w Bazylice Kolegiackiej Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Po Mszy św. odbędzie się „Pasja wg św. Jana” – widowisko audiowizualne w wykonaniu Chóru i Orkiestry Jordan.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Przemyska
XXVI Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej odbędzie się w dniach 12-14 kwietnia w Hali Sportowej w Dukli. Piątek będzie dniem celebracji Męki Chrystusa, w sobotę młodzi będą uczestniczyć we Mszy św. w kościołach stacyjnych oraz w spotkaniach w grupach. Tego dnia odbędą się także koncerty zespołów: ADOREMUS, niemaGotu, oraz zespołu kleryckiego WSD Przemyśl „Spes”. Sobota będzie także czasem udziału w centrum duchowości, adoracji i modlitwy przed Najświętszym Sakramentem. W niedzielę odbędą się spotkania w grupach, a centralnym punktem będzie wspólna Eucharystia celebrowana przez Nuncjusza Apostolskiego i Ks. Abpa A. Szala oraz Księży Biskupów ze Słowacji, Ukrainy, Węgier oraz duszpasterzy młodzieży.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Radomska
W ramach obchodów XXIV Światowego Dnia Młodzieży duszpasterstwo akademickie diecezji radomskiej zaprasza 13 kwietnia w sobotę na “Wieczór jeszcze młody”, podczas którego odbędzie się spotkanie z raperem TAU. W trakcie spotkania ten nawrócony producent muzyczny i raper opowie o doświadczeniu działania żywego Boga w jego życiu, o swojej muzyce, a także odpowie na zadane pytania. Początek godz. 17.00 w Duszpasterstwie Akademickim, ul. Górnicza 2. W obchody Dnia Młodzieży włączono również koncert pasyjny Wioli Brzezińskiej, laureatki “Szansy na sukces”. Koncert odbędzie się 13 kwietnia o godz. 19 w kościele pw. św. Jadwigi Królowej (Osiedle Akademickie).
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Rzeszowska
W diecezji rzeszowskiej Światowy Dzień Młodzieży będzie obchodzony w niedzielę 14 kwietnia w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Szczególnie zaproszona jest młodzież z klas 7 i 8 oraz z trzecich klas gimnazjum. W programie m.in. konkurs palm, świadectwo Pawła Wiśniewskiego, relacja z ŚDM w Panamie oraz Msza św. z bp. Edwardem Białogłowskim połączona z błogosławieństwem lektorskim. Start o godz. 13:45
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Sandomierska
W niedzielę 14 kwietnia w diecezji sandomierskiej XXIV Światowy Dzień Młodzieży przebiegał będzie pod hasłem: „Niech mi się stanie według słowa twego” (Łk 1,38). Diecezjalne spotkanie młodzieży rozpocznie się zawiązaniem wspólnoty i poświęceniem palm o godz. 10.00 na Rynku Sandomierskim. Następnie odbędzie się procesyjne przejście do Bazyliki Katedralnej, gdzie nastąpi kulminacyjny punkt świętowania – uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Pasterza Diecezji Księdza Biskupa Krzysztofa Nitkiewicza.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Siedlecka
W Diecezji Siedleckiej spotkania w ramach Światowych Dni Młodzieży mają miejsce w 6 rejonach:
1. Rejon Garwoliński – Miętne: 16 marca 2019: X wielkopostny wieczór młodych – start godzina 20.00 (Więcej TUTAJ.)
2. Rejon Radzyński – Radzyń Podlaski: 6 kwietnia – start godzina 10.00 – (Więcej TUTAJ)
13 kwietnia:
3. Rejon Siedlecki – Katedra-Skórzec – start godzina 9.00
4. Rejon Bialski – Biała Podlaska – par. Narodzenia NMP – start 14.30
5. Rejon Łukowski – Wola Gułowska – start godzina 17.00 – (Więcej TUTAJ)
6. Rejon Parczewski – Gęś – start godzina 17.00 – (Więcej TUTAJ)

Diecezja Sosnowiecka
Obchody Światowego Dnia Młodzieży w diecezji sosnowieckiej odbędą się w sobotę 13 kwietnia w katedrze w Sosnowcu. Spotkanie rozpocznie Msza św. o godz. 9:30 pod przewodnictwem biskupa Grzegorza Kaszaka. Bezpośrednio po niej młodzi są zaproszeni do kina Helios na projekcję filmu „Dotknij nieba”. Udział w pokazie jest bezpłatny, ale grupy proszone są o wcześniejsze zgłoszenia do ks. Łukasza Pasternaka.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Szczecińsko-Kamieńska
Święto Młodych w Archidiecezji odbędzie się w dniach 1-3 maja w Goleniowie. Program Dni Młodych zawiera – jak co roku – spotkania modlitewne, konferencje, świadectwa, wieczorne spotkania w kościele, warsztaty i zajęcia rekreacyjne. Wspólny czas ubogacą występy zespołów muzycznych Sound’n’Grace, Per Musicam i Schola Vivaldi. Centralnym punktem wszystkich dni będzie Msza Święta pod przewodnictwem biskupów. Uczestnicy tegorocznych Archidiecezjalnych Dni Młodych wezmą udział w 29. warsztatach tematycznych, m.in.: filmowych, fotograficznych, gier i zabaw rekreacyjnych, kulinarnych, liturgicznych, medycznych, misyjnych, muzycznych, origami, perkusyjnych, tanecznych, wikliniarskich, wokalnych, wolontariatu, teatralnych. Podczas trzydniowego spotkania będzie także realizowany Przegląd Kultury Chrześcijańskiej, na który złożą się m.in.: pokaz filmowy, przedstawienie teatralne, gra miejska – rywalizacja grup, Wielki Konkurs Wiedzy Religijnej z nagrodami, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spotkanie misyjne z gościem specjalnym.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Świdnicka
Młodzi spotkają się 13 kwietnia o godz. 11.00 w hali sportowej CTS, w Nowej Rudzie-Słupiec. W programie spotkania pod hasłem: „Łap zasięg” m.in. wspólna Eucharystia, droga krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Tarnowska
To już trzynaste Diecezjalne Spotkanie Młodzieży „SYNAJ”. „Niech mi się stanie według Twego słowa” (Łk 1, 38) jest hasłem XXXIV Światowego Dnia Młodzieży, obchodzonego jak co roku w Niedzielę Palmową. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10:00 na hali Gumniskiej w Tarnowie. W programie m.in. świadectwa zaproszonych gości, koncert akustyczny Darka Malejonka, radosne przejście ulicami miasta oraz wspólna Eucharystia w kościele bł. Karoliny w Tarnowie.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Toruńska
Hasło spotkania w diecezji toruńskiej nawiązuje do słów Papieża Franciszka z ŚDM w Panamie: „Nie jesteście przyszłością, nie tkwicie w „międzyczasie”, lecz jesteście Bożym teraz!” Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 14 kwietnia o godz. 14:00 na placu przed kościołem oo. paulinów (Parafia NMP Częstochowskiej – Paulini Toruń), skąd młodzi wyruszą procesją z palmami do parafii św. Maksymiliana Kolbego. O godz. 15:00 odbędzie się Eucharystia, którą odprawi bp Wiesław Śmigiel, a następnie: pantomima, konferencja, świadectwo, adoracja, uwielbienie, możliwość skorzystania z posługi modlitwy wstawienniczej. O godz. 18:00 wspólny poczęstunek, a po nim koncert zespołu „MUODE KOTY”.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Warmińska
Diecezjalne Święto Młodych archidiecezji warmińskiej odbędzie się 13 kwietnia w Hali Widowiskowo-sportowej w Mrągowie o godz. 16.00. W programie spotkania m.in. Eucharystia, konferencje, uwielbienie z siostrami Służebniczkami czy koncert zespołu Siewcy Lednicy.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Warszawsko-Praska
W ramach obchodów Niedzieli Palmowej, młodzi diecezji warszawsko-praskiej wezmą udział w grze terenowej „7”, obejrzą sztukę teatralną „Hiob”, będą uczestniczyć w koncercie zespołu „Full Power Spirit” a także wysłuchają świadectwa Dobromira „Maka” Makowskiego. Wspólne spotkanie zakończy się Mszą św. pod przewodnictwem bp Romualda Kamińskiego w Katedrze św. Michała Archanioła i Floriana Męczennika.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Warszawska
Młodzi archidiecezji warszawskiej spotkają się 13 kwietnia w Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 13.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza, Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Homilię wygłosi Jego Ekscelencja Rafał Markowski, Biskup pomocniczy Archidiecezji Warszawskiej.
Spotkanie i animację poprowadzi Zespół Ewangelizacyjny „Mocni w Duchu” z Łodzi oraz wspólnota młodych „Młodość lubię to”.
Transmisja ze spotkania będzie dostępna na portalu Stacja7.
Więcej informacji TUTAJ.

Archidiecezja Wrocławska
W archidiecezji wrocławskiej obchody Niedzieli Palmowej odbędą się w Ostrowie Tumskim w kościele Świętego Krzyża. W programie wspólna Eucharystia, praca w grupach, Vocation Cafe, Strefa Miłosierdzia oraz adoracja Krzyża z udziałem braci z Taize.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Zamojsko-Lubaczowska
Wspólne świętowanie rozpocznie się od procesji z palmami z kościoła pw. św. o. Pio do kościoła pw. NSPJ. Tam o godz. 16.00 sprawowana zostanie Eucharystia pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Mariana Rojka. Następnie, w amfiteatrze Parku Miejskiego w Tomaszowie wystąpią: Anatom – chrześcijański raper, Bartek Krakowiak oraz zespół Maleo Reggae Rockers.
Więcej informacji TUTAJ.

Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska
W sobotę 13 kwietnia w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej w pięciu miejscach odbędą się czuwania młodzieży „Back 2 Panama”:
Gorzów Wlkp. – parafia pw. Wniebowzięcia NMP (godz. 18.00)
Głogów – parafia pw. św. Klemensa (godz. 18.30)
Gubin – parafia pw. MB Fatimskiej (godz. 18.00)
Szprotawa – parafia pw. Wniebowzięcia NMP (godz. 18.00)
Zielona Góra – parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy (godz. 18.00)
W ramach spotkania przewidziana jest Eucharystia, poczęstunek oraz blok modlitewno-ewangelizacyjny wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, diecezjalne obchody ŚDM będą miały miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Świebodzinie.
Więcej informacji TUTAJ.

zś, ad/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite