Nasze projekty

Uwolnić Czarną Madonnę!

Prowincjał na hamaku, Szustak na boso, przeor za obiektywem – XXIII Piesza Pielgrzymka Dominikańska dotarła na Jasną Górę w iście hipisowskich nastrojach.

Reklama

„Kiedyś pielgrzymowałem na Jasną Górę z grupą hipisów i gdy dotarliśmy wreszcie pod klasztor paulinów, zamiast pieśni i wzruszających przemówień, pielgrzymi rozwinęli transparent z napisem UWOLNIĆ CZARNĄ MADONNĘ” – wspominał podczas uroczystej mszy na zakończenie XXIII Pieszej Pielgrzymki Dominikańskiej o. Maciej Chanaka OP. I rzeczywiście – coś w tym jest. Spośród miliona emocji, które rodzą się w sercach pątników po wielu dniach wędrówki na Jasną Górę to właśnie hasła wolnościowe i poczucie tryumfu wysuwają się na plan pierwszy.

 

Chodźcie, a zobaczycie

Reklama

 

Tylko w Ewangelii Mateusza znajdziemy blisko sto słów, które motywują do wyruszenia w trasę: „wstań”, „pójdź”, „przyjdź”, „chodźcie”, „idźcie”. Dlatego ojcowie dominikanie towarzyszący pątnikom nieustannie podkreślali, że pielgrzymka nie kończy się wraz z dotarciem pod cudowny obraz MB Częstochowskiej, ale że jest to raczej jazda próbna przed prawdziwą drogą życia, test, który weryfikuje nasze prawdziwe motywacje i pragnienia, a wreszcie sposób, by na nowo odkryć Tego, który był, który jest i który przychodzi. Takie też było tegoroczne hasło Pielgrzymki Dominikańskiej: „Chodźcie, a zobaczycie”.

 

Reklama

Na trasę dominikańskiej pielgrzymki wyruszyli też śmiałkowie ze Stacji 7: wraz z grupą uwielbienia i ewangelizacji Janki oraz w grupie pokutnej o. Adama Szustaka OP, która tradycyjnie już do Częstochowy dotarła boso.

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę