Nasze projekty

Świat przyjedzie do ciebie

Nie wybierasz się w świat? Nie martw się! To świat przyjedzie do ciebie! Miniona sobota w jednej z bydgoskich parafii była bardzo „światowa” dzięki wolontariuszom, którzy przygotowali wieczorne nabożeństwo w ramach przygotowań do ŚDM.

Reklama

To szczególne spotkanie w bydgoskim Sacre Coeur minęło nie tylko w klimacie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, ale także w oczekiwaniu na ponowne przyjście Jezusa. Cofnijmy się w czasie. Grupa działająca przy Najświętszym Sercu Pana Jezusa zawiązała się latem bieżącego roku. Już wtedy zaczęliśmy prowadzić rekrutację rodzin-opiekunów, uczestników Światowych Dni Młodzieży z całego świata. Natomiast od jesieni trwamy na modlitwie.

IMG_6316
fot. Przemysław Zelek

Reklama

Każde z comiesięcznych spotkań (przygotowywanych od A do Z przez naszych wolontariuszy) nawiązuje do kwestii duchowych tego wielkiego wydarzenia, jak i organizacyjnych. Warto pamiętać, że ŚDM to poważne przedsięwzięcie logistyczne, które wymaga nie tylko precyzyjnego planowania, ale i duchowego wsparcia. Stąd regularnie pochylamy się nad słowem Bożym.

W sobotę rozważaliśmy wątek upadku pierwszych rodziców (Rdz 3, 5-8), następnie fragmenty z księgi Izajasza poświęcone przyjściu zapowiadanego Mesjasza i jego pochodzeniu, a konkretnie genealogii, kontrastowi między boskością Jezusa, a po ludzku bardzo niską rangą wsi Betlejem. Izajasz poprowadził nas także do rozmyślań na temat wieloznaczności słowa „Mesjasz” i przymiotów opisujących Jezusa Chrystusa.

Tradycyjnie nie zabrakło słowa od naszego opiekuna księdza Wojciecha Piskorza. Odniósł się do odczytanej wcześniej ewangelii, w której to Maryja odwiedza swoją krewną Elżbietę. Motywem przewodnim słowa ks. Wojciech uczynił drogę. W ewangelii chodzi wprawdzie o bardzo długą drogę, jednak ma ona zachęcać do poszukiwania drogi do najbliższych osób, co wcale nie jest łatwe.

Reklama

IMG_6283
fot. Przemysław Zelek

Kapłan podkreślił, że warto szukać tej drogi nawet jeśli wydaje się, że w danej sytuacji nie przynosi to pożądanych efektów. Rozważania te idealnie pasują do wolontariatu w grupie przygotowującej się do Światowych Dni Młodzieży. Nieprzerwanie szukamy drogi do Boga i do drugiego człowieka. Może właśnie do Ciebie?

Reklama

Jesteśmy otwarci na wszystkich zainteresowanych wolontariatem: w różnym wieku, z różnymi talentami na przykład artystycznymi- nasz zespół muzyczny stale się rozwija i liczy na wsparcie. Już 14 stycznia serdecznie zapraszamy do bydgoskiego Sacre Coeur na wspólną modlitwę przy poświęconych przez papieża symbolach Światowych Dni Młodzieży- Ikonie Matki Bożej i Krzyżu Młodych. Zapraszamy!


Jagoda Stosik, diec. bydgoska

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas na Patronite