Nasze projekty

4 pomysły, by dobrze wykorzystać ten rok akademicki

Wraz z październikiem ruszył także rok akademicki. Dla tych, którzy chcą jak najlepiej wykorzystać dany im czas, Akademia Katolicka w Warszawie przygotowała kilkanaście kierunków, na których odnajdą się zarówno osoby duchowne jak i świeckie. Na niektóre z nich wciąż można się zapisać i jest to propozycja nie tylko dla studentów.

Reklama

STUDIUM MAŁŻEŃSTWA I RODZINY

„Trzeba pomóc w zrozumieniu, że sakrament to nie tylko jakiś moment, który potem staje się częścią przeszłości i wspomnień, ale wywiera on swój wpływ na całe życie małżeńskie w sposób trwały.” To słowa Papieża Franciszka z adhortacji „Amoris Laetitia”. Tak bardzo są one aktualne dzisiaj, kiedy wiele małżeństw rozpada się pod ciężarem kryzysów, braku wsparcia, zaangażowanego duszpasterstwa. Mogą to zmienić absolwenci Studium Małżeństwa i Rodziny.

Jest to dwuletnie studium (cztery semestry) przeznaczone dla osób zaangażowanych w duszpasterstwo rodzin, głównie par małżeńskich, ale nie tylko. Jego celem, oprócz formacji własnej, ma być wykształcenie osób, które mogą włączyć się w przygotowanie narzeczonych do małżeństwa (np. poprzez uczestnictwo w prowadzeniu kursów przedmałżeńskich czy też pracę w poradni rodzinnej) oraz w duszpasterstwie parafialnym.

Reklama
Reklama

Zapisy trwają do 15 października. Wszystkie informacje o potrzebnych dokumentach i rekrutacji można znaleźć tutaj.

SZKOŁA BIBLIJNA

Szkoła Biblijna to kurs dla osób, które chciałyby częściej sięgać po Biblię, ale wydaje się ona trudna i niezrozumiała, ale także dla tych, którzy chcą lepiej poznać Pismo Święte. Kierownikiem tego studium jest znakomita biblistka, s. Judyta Pudełko PDDM. Zajęcia, które trwają 4 semestry, dotyczą tekstów Starego i Nowego Przymierza. Kurs kompleksowo odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące tej najpopularniejszej księgi na świecie.

Reklama
Reklama

W wykładach Szkoły Biblijnej można brać udział we wtorki wieczorem lub w soboty w ciągu dnia. W Szkole Biblijnej mogą wziąć udział wszystkie osoby pełnoletnie, niezależnie od wykształcenia i zawodu. Więcej informacji o tym kursie.

STUDIUM DUCHOWOŚCI

Jak się modlić? Jak rozwijać wiarę? Jak nie stracić więzi z Panem Bogiem? Na te pytania można znaleźć odpowiedzi na prowadzonym przez Akademię Katolicką w Warszawie Studium Duchowości. Jest to kurs bardzo szeroki i szalenie bogaty. Można poznać tu duchowość ignacjańską i jedną z metod medytacji Pisma Świętego – Lectio divina. W programie są także zajęcia o ikonach.

Reklama

To Studium polecane jest szczególnie osobom duchownym i konsekrowanym oraz animatorom, liderom wspólnot i katechetom, którzy w swojej codziennej pracy na różne sposoby zadania kierownictwa duchowego. Dla nich Akademia przygotowała studium podyplomowe. Można także wziąć udział w studium otwartym, które daje opcję uczestnictwa w całości zajęć lub w wybranych tematach.

Mimo upływu terminu rekrutacji na Studium Duchowości, wciąż można dołączyć do tegorocznej grupy zajęciowej. Więcej informacji tutaj.

TEOLOGIA DLA ZABIEGANYCH

Kurs Teologii dla Zabieganych powstał dwa lata temu. Odpowiada on na najbardziej egzystencjalne pytania związane z wiarą i współczesnym Kościołem. To kurs dla tych, którzy chcieliby lepiej poznać Pana Boga, naukę Kościoła, ale nie mogą pozwolić sobie na pełne studia w tym zakresie. Studium trwa 4 semestry i mogą wziąć w nim udział wszystkie osoby pełnoletnie, bez względu na wykształcenie i miejsce zamieszkania. To świetna propozycja dla liderów wspólnot, animatorów i ewangelizatorów, którzy w swojej posłudze chcą nabierać pewności i odwagi także dzięki ugruntowanej wiedzy teologicznej.

Zgłoszenia na Studium „Teologia dla Zabieganych” trwają do 16 października. Pierwsze zajęcia odbędą się w sobotę, 17 października, o 9:30. Wszystkie informacje można znaleźć tutaj.


WIĘCEJ PROPOZYCJI NA STRONIE AKADEMII KATOLICKIEJ


 

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę