fot. Spartanburg Regional/Facebook.com

Ostatnie życzenie umierającego pacjenta w hospicjum: przyjęcie chrztu świętego!

„Jeśli dotrę choć do jednej osoby, to osiągnę bardzo wiele” - powiedział umierający Jenis Grindstaff tuż po tym, gdy spełniło się jego ostatnie życzenie - otrzymał chrzest święty. Zobacz to przejmujące wideo z uroczystości prosto z hospicyjnej sali.

Reklama

„Nigdy się nie złożyło”

Życie Jenisa Grindstaffa było pełne pasji, wzruszeń, nadziei i radości. Szczęście wypływało aż po brzegi z jego codziennych wrażeń. Był członkiem marynarki wojennej i zdobywał coraz to nowe tytuły, gdzie pracował jako kontroler ruchu lotniczego.

Po latach, jako 80-latek wyznał, że całe życie był blisko Jezusa, jednak nie został ochrzczony. Jak przyznał „nigdy się nie złożyło”.

Chrzest przez zanurzenie

Kiedy Jenis Grindstaff podjął decyzję o podjęciu chrztu świętego, znajdował się pod opieką hospicjum domowego. Chciał tym samym pokazać, że wiara miała i ma w jego życiu ogromne znaczenie. Dlatego też poprosił o chrzest przez zanurzenie.

Reklama
Reklama

Chrzest przez zanurzenie wymagał specjalistycznego wsparcia, bowiem Jenis był ciężko chorym pacjentem. W akcję zaangażowała się miejscowa organizacja opieki paliatywnej miasta Spartanburg, która pomagała mu zresztą walczyć z nowotworem. Podjęto decyzję, że aby uroczystość uroczystość była możliwa, musi odbyć się w hospicjum stacjonarnym w specjalistycznej wannie.

Wreszcie chrzest!

I wreszcie Jenis Grindstaff otrzymał chrzest święty, w czym pomógł kapelan Terell Jones. Tuż po wydarzeniu pacjent wyznał, że czuje się rewelacyjnie! Tuż przed śmiercią, już jako chrześcijanin, Jenis pragnął za pomocą rysunków wyrazić, jak jego zdaniem wygląda niebo. Miał nadzieję, że dzięki jego świadectwu, przyciągnie innych ludzi do wyznawania wiary w Chrystusa. „Jeśli dotrę choć do jednej osoby, to osiągnę bardzo wiele” – wyznał.

Zobacz przejmujące video!

kw, Aleteia.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę