fot. Wikimedia

Małgorzata Kożuchowska: bez Boga nie da się żyć

"Tak jak dla siebie, tak i dla Boga trzeba znaleźć czas. Uświadomić sobie, że bez Niego po prostu nie da się żyć” – powiedziała Małgorzata Kożuchowska. Dziś aktorka obchodzi 51. rocznicę urodzin.

Reklama

Małgorzata Kożuchowska debiutowała na deskach Studia Poetyckiego, działającego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Toruniu. Rodzice pomimo niektórych obaw, wspierali córkę na aktorskiej ścieżce kariery. Jej tata – Leszek Kożuchowski mówił: Jak się widzi iskrę Bożą, to trzeba ją aprobować.

Mama aktorki częściej wyrażała swoje zaniepokojenie przyszłością aktorską córki. Poddawała pod wątpliwość to, z jakimi wyrzeczeniami wiąże się ten zawód.
Wiedziała, że Małgorzata to osoba ciepła, wrażliwa i delikatna, dlatego może być jej ciężko przezwyciężyć trudy pracy aktora. Obojgu rodzicom zależało, by nawet w wielkim świecie showbusinessu, Małgorzata nie zapomniała o wartościach, które jej przekazali.

„On nigdy się nie odwróci”

Trzeba przyznać, że rodzicom aktorki udało się przekazać chrześcijańskie wartości. Kobieta pielęgnuje je do dziś dzień i dzieli się nimi w wielu wywiadach. Choć w jej życiu bywały chwile zwątpienia. W wywiadzie dla ks. Bartłomieja Króla wyznała: miałam świetny – w moim odczuciu – plan na siebie. Wydawało mi się, że będę mogła wykonać pięćdziesiąt tysięcy różnych rzeczy, szczęśliwie żyć i motywować innych ludzi do czynienia dobra.

Reklama

W pewnym momencie wszystko to, co planowała, o czym marzyła Kożuchowska, runęło. Wtedy zaczęła zastanawiać się, co właściwie jest tego przyczyną. Waliłam głową w mur, rozsypałam się, zostałam odarta ze wszystkiego. I właśnie wtedy, przyparta do ściany, stanęłam twarzą w twarz z samą sobą i z Bogiem – powiedziała.

A wtedy, zrozumiała, że On jest jedynym ratunkiem, że tylko On jest w stanie zaproponować coś naprawdę sensownego. On nigdy się nie odwróci, nie odejdzie, będzie kochał bezwarunkowo.

„Bez Boga nie da się żyć”

Aktorka pytana przez dziennikarzy o to, czy doświadczyła Bożej miłości, zawsze odpowiada: „tak”. Sama mówi, że to Bóg wielokrotnie ratował ją z życiowych opresji. Bóg to mój dobry opiekun. Jestem niespokojnym duchem i moja ciekawość świata nieraz mogła mnie sprowadzić na manowce – mówiła.

Reklama

Małgorzata Kożuchowska podkreślała niejednokrotnie, że w jej życiu niezwykle istotne jest dbanie o relacje z Bogiem w codzienności. Tak jak dla siebie, tak i dla Boga trzeba znaleźć czas. Uświadomić sobie, że bez Niego po prostu nie da się żyć – mówiła.

Aleteia.pl, kw/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę