Nasze projekty
Fot. Youtube/Langusta na plamie

Pójdzie z Łodzi piechotą do Jerozolimy. Pokuta Szustaka

Za grzechy moje i grzechy Kościoła, którego jestem częścią wyruszam wiosną w samotną pieszą pielgrzymkę z Łodzi do Jerozolimy - zapowiedział o. Adam Szustak.

Reklama

Jego decyzja ma być odpowiedzią na apel Ojca Świętego Franciszka o pokutę, spisany w Liście do Ludu Bożego dotyczącym grzechów Kościoła. „Pokutny wymiar postu i modlitwy pomogą nam jako ludowi Bożemu, by stanąć przed Panem i naszymi zranionymi braćmi, jako grzesznicy proszący o przebaczenie oraz łaskę wstydu i nawrócenia, abyśmy w ten sposób wypracowali działania, które wytworzą dynamizmy zgodne z Ewangelią” – napisał papież we fragmencie, który – jak sam przyznaje – mocno poruszył o. Adama Szustaka. 

– Dotarło to do mnie w Guadelupe, jeszcze zanim przeczytałem ten list, że ja sam potrzebuję pokuty za moją historię, za wszystko co się wydarzyło w moim życiu kapłańskim i osobistym. Odczuwam również mocną potrzebę pokuty za Kościół, którego jestem częścią – mówi dominikanin. Jego pokutą będzie samotna piesza pielgrzymka z Łodzi do Jerozolimy, wyłącznie z namiotem i śpiworem, bez żadnych zabezpieczeń bytowych, którą rozpocznie prawdopodobnie w Wielkanoc. Zgodził się już na nią jego zakonny przełożony a publicznie o tym informuje wyłącznie dlatego, że jest osobą publiczną i w związku z tym zamiarem zniknie na kilka miesięcy, odwoła zaplanowane wcześniej rekolekcje i spotkania, nie będzie nagrywał vloga. 

Wspomniał, że na wezwanie odpowiedział też już generał dominikanów ogłaszając 3 listopada dniem pokuty w całym Zakonie Kaznodziejskim.

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę