Nasze projekty

Dziś dzień postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju w Ziemi Świętej

O podjęcie postu, modlitwy i pokuty w intencji pokoju w Ziemi Świętej zaapelował papież Franciszek. Wezwał także, by nie zapominać o udręczonej Ukrainie. "Wojna nie rozwiązuje żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie" - podkreślił papież.

fot. Mohammed Ibrahim/unsplash.com

Moje myśli kierują się ku Palestynie, Izraelowi. Rośnie liczba ofiar, a sytuacja w Gazie jest rozpaczliwa. Proszę, aby uczyniono wszystko, co możliwe, żeby uniknąć katastrofy humanitarnej. Niepokoi możliwe rozszerzenie konfliktu, podczas gdy na świecie otwartych jest już wiele frontów wojennych. Niech ucichnie broń, niech zostaną wysłuchane wołania o pokój ubogich, ludzi, dzieci. Bracia i siostry, wojna nie rozwiązuje żadnego problemu. Sieje tylko śmierć i zniszczenie, powiększa nienawiść, pomnaża zemstę. Wojna przekreśla przyszłość – mówił papież Franciszek podczas audiencji ogólnej 18 października.

ZOBACZ: W Warszawie odbędzie się międzyreligijne spotkanie modlitewne o pokój

Wyraził wówczas także swoje zaniepokojenie konfliktem w Ziemi Świętej i zaapelował do wiernych na całym świecie o włączenie się w modlitwę. Zachęcam osoby wierzące, do opowiedzenia się w tym konflikcie tylko po jednej stronie: po stronie pokoju. Ale nie słowami, lecz modlitwą, z całkowitym poświęceniem się. Mając to na uwadze postanowiłem ogłosić piątek 27 października dniem postu, modlitwy i pokuty. Zapraszam do włączenia się weń, w sposób jaki uznają za stosowny siostry i braci różnych wyznań chrześcijańskich, osoby należące do różnych religii i tych, którym leży na sercu sprawa pokoju w świecie. Tego wieczoru o godzinie 18.00 w bazylice św. Piotra będziemy przeżywali w duchu pokuty godzinę modlitwy, aby błagać o pokój w naszych czasach, o pokój na tym świecie. Proszę wszystkie Kościoły partykularne, aby w nim wzięły udział, przygotowując podobne inicjatywy, które angażowały by lud Boży – mówił.

Reklama

ZOBACZ: Modlitwa o pokój na świecie

Papież zaapelował również, aby nie zapominać o ciągle udręczonej wojną Ukrainie. Bracia i siostry, proszę was, abyście nadal modlili się o pokój i nie zapominajmy o udręczonej Ukrainie, o której obecnie się nie mówi, lecz dramat trwa nadal – powiedział papież Franciszek.

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę