Nasze projekty

Ukraina: rzymscy katolicy zawierzyli swój kraj Niepokalanemu Sercu Maryi

Zgodnie z decyzją biskupów wszystkie wspólnoty łacińskie na Ukrainie po każdej niedzielnej Mszy św. 23 marca jednoczyły się w ufnej modlitwie zawierzenia kraju i narodu Niepokalanemu Sercu Maryi. Było to ponowienie aktu, którego dokonali biskupi 20 marca w katedrze w Charkowie na zakończenie 43. sesji plenarnej Konferencji Episkopatu Ukrainy.

„Podobnie jak Sercu Twojego Boskiego Syna został poświęcony Kościół i cała ludzkość, która w Nim złożyła swoją nadzieję, by stał się dla niej niewyczerpalnym źródłem zwycięstwa i zbawienia, tak i my poświęcamy się na zawsze Tobie i Twojemu Niepokalanemu Sercu, Matko nasza i Królowo, aby miłość Twoja i opieka zapewniły zwycięstwo królestwa Bożego oraz by nasza Ukraina i wszystkie narody, pojednane między sobą i z Bogiem, Ciebie błogosławiły i wysławiały” – błagano w tym dniu w kościołach łacińskich na Ukrainie.

 

Podczas Mszy św. w konkatedrze, a zarazem sanktuarium Boga Ojca w Zaporożu abp Mieczysław Mokrzycki dokonał uroczystego wprowadzenia relikwii św. Józefa Bilczewskiego, św. Zygmunta Gorazdowskiego, bł. Jakuba Strzemę i za ich wstawiennictwem modlił się o pokój na Ukrainie oraz wezwał obecnych w kościele, by dążyli do świętości jak ich patronowie. Po Mszy św. metropolita lwowski ponowił akt oddania się Niepokalanemu Sercu Maryi.

Reklama

 

W Mościskach koło granicy z Polską wierni udali się procesyjnie do figury Matki Bożej Fatimskiej przy wjeździe do miasteczka i tam dokonali zawierzenia kraju Niepokalanemu Sercu Maryi. Rzymscy katolicy Mościsk wezwali do wspólnej modlitwy także Ukraińców – wiernych obrządku wschodniego. Wspomniano przesłanie bł. Jana Pawła II dla Ukrainy z pielgrzymki papieża do tego kraju w czerwcu 2001 r.


kcz (KAI Lwów) / Lwów

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę