Nasze projekty

Kard. Parolin rozmawiał z przedstawicielem prezydenta Ukrainy

We wtorek, 21 listopada, szef kancelarii prezydenta Ukrainy Andrij Jermak odbył rozmowę telefoniczną z kard. Pietro Parolinem. Sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej został zaproszony do udziału w międzynarodowym spotkaniu w sprawie powrotu ukraińskich dzieci deportowanych do Rosji.

fot. Saeima/Wikimedia Commnos

O rozmowie poinformowała oficjalna strona internetowa prezydenta Ukrainy.

Andrij Jermak i kard. Pietro Parolin omówili inicjatywę prezydenta Wołodymyra Zełenskiego „Bring Kids Back UA”, która została już poparta przez wiele krajów. Jest to jeden z integralnych elementów koncepcji realizacji ukraińskiej formuły pokojowej, w szczególności klauzuli dotyczącej powrotu deportowanych dzieci oraz uwolnienia zakładników cywilnych i jeńców wojennych.

Szef Kancelarii Prezydenta zaprosił przedstawicieli Stolicy Apostolskiej do udziału w pierwszym spotkaniu międzynarodowej koalicji państw w sprawie powrotu ukraińskich dzieci deportowanych do Rosji, które odbędzie się 8 grudnia br. w Kijowie.

Reklama

PRZECZYTAJ: Papież na pokazie wyjątkowego filmu. „Musimy modlić się za tych ludzi”

Andrij Jermak wyraził wdzięczność Stolicy Apostolskiej za udział jej przedstawiciela w spotkaniu doradców ds. bezpieczeństwa narodowego i politycznego na Malcie.  Zwrócił również uwagę na zgodę kardynała Pietro Parolina na poprowadzenie w najbliższy czwartek uroczystego nabożeństwa w jednym z największych kościołów w Rzymie, Sant’Andrea della Valle, z okazji 90. rocznicy jednej z największych tragedii w historii Ukrainy – ludobójstwa Wielkiego Głodu (Hołodomoru) w latach 1932-1933. Jego zdaniem jest to znaczący znak bliskości ze strony Stolicy Apostolskiej i jej gotowości do dalszego wspierania Ukrainy w jej świętej walce o wolność i godność.

Ukraina zdecydowanie postrzega ten fakt jako ważny sygnał dla wspólnoty międzynarodowej, która, podobnie jak Watykan, musi uznać tę tragedię za zbrodniczy akt ludobójstwa dokonany przez totalitarny reżim sowiecko-rosyjski – stwierdził Andrij Jermak.

Reklama

KAI,pa/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę