Nasze projekty

Nowennna Pompejańska. Jak odmawiać?

Nowenna pompejańska nazywana jest modlitwą nie do odparcia. Zobacz, skąd pochodzi i jak ją odmawiać!

Reklama

Nowenna to dziewięciodniowe nabożeństwo odmawiane zazwyczaj w jednej konkretnej intencji. Nowenna pompejańska jest specyficzną modlitwą, bo składa się z sześciu nowenn. Powstała prawdopodobnie w Pompejach i została rozpropagowana przez dominikańskiego tercjarza bł. Bartłomieja Longo. Jako student związał się z ruchem satanistycznym, który dość mocno działał w ośrodkach akademickich. Był zafascynowany okultyzmem i doszedł nawet do wtajemniczenia na poziomie kapłana. Wiele grup studenckich w Neapolu oraz innych ośrodkach w krajach zachodniej Europy podlegało wtedy wpływom ruchów masońskich i satanistycznych.

Błogosławiony Bartłomiej Longo dwa lata trwał w tych praktykach. Przeżywał wielkie ciemności, chciał popełnić samobójstwo. Znajomy katolik umówił go w końcu na spotkanie z księdzem, który przekonał Bartłomieja, że musi powierzyć się Matce Bożej.
(fragment modlitewnika „52 furtki do nieba”)


Zobacz cykl „52 furtki do nieba”!

Reklama
Reklama

Nowenna Pompejańska to:

 • 3 nowenny błagalne (3 x 9 dni = 27 dni)
 • 3 nowenny dziękczynne (3 x 9 dni = 27 dni).

Tym sposobem nowenna pompejańska trwa 54 dni. Codziennie odmawia się cały różaniec, tzn. trzy jego części – radosną, bolesną i chwalebną. Tajemnice Światła dodane jako czwarta część różańca przez św. Jana Pawła II nie są obowiązkowe przy odmawianiu nowenny pompejańskiej.

INTENCJA

Reklama
Reklama

Przez wszystkie dni Nowenny Pompejańskiej modlimy się w jednej intencji.

Jak odmawiać nowennę pompejańską?

Przez pierwsze 27 dni odmawiamy błagalną część nowenny pompejańskiej, przez kolejne 27 dni – część dziękczynną. Modlitwa powinna przebiegać w następujący sposób:

Reklama
 1. Znak krzyża
 2. Przedstawienie intencji
 3. Zwrot do Maryi:
  Ten Różaniec odmawiam na Twoją cześć, Królowo Różańca Świętego.
 4. Modlitwy wstępne jak w tradycyjnym różańcu: Wierzę w Boga, Ojcze nasz, 3 x Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu – modlitwy te odmawiamy tylko przed pierwszą częścią różańca.
 5. Następnie odmawia się kolejne 3 części różańca (radosną, błagalną, chwalebną) – 15 dziesiątek – nie trzeba mówić wszystkich bez przerwy, modlitwę można rozłożyć na cały dzień.
 6. Po tych trzech częściach różańca następuje modlitwa do Matki Bożej Pompejańskiej, odpowiednio błagalna (przez pierwsze 27 dni) lub dziękczynna (przez kolejne 27 dni).

Modlitwa błagalna:

 • Pomnij, o miłosierna Panno Różańcowa z Pompejów, jako nigdy jeszcze nie słyszano, aby ktokolwiek z czcicieli Twoich, z Różańcem Twoim, pomocy Twej wzywający, miał być przez Ciebie opuszczony. Ach, nie gardź prośbą moją, o Matko Słowa Przedwiecznego, ale przez święty Twój Różaniec i przez upodobanie, jakie okazujesz dla Twej świątyni w Pompejach, wysłuchaj mnie dobrotliwie. Amen.

Modlitwa dziękczynna:

 • Cóż Ci dać mogę, o Królowo pełna miłości? Moje całe życie poświęcam Tobie. Ile mi sił starczy, będę rozszerzać cześć Twoją, o Dziewico Różańca Świętego z Pompejów, bo gdy Twojej pomocy wezwałem, nawiedziła mnie łaska Boża. Wszędzie będę opowiadać o miłosierdziu, które mi wyświadczyłaś. O ile zdołam będę rozszerzać nabożeństwo do Różańca Świętego, wszystkim głosić będę, jak dobrotliwie obeszłaś się ze mną, aby i niegodni, tak jak i ja, grzesznicy, z zaufaniem do Ciebie się udawali. O, gdyby cały świat wiedział jak jesteś dobra, jaką masz litość nad cierpiącymi, wszystkie stworzenia uciekałyby się do Ciebie. Amen.
 1. Na zakończenie odmawia się Pod Twoją Obronę oraz trzykrotne „Królowo Różańca Świętego, módl się za nami!”
 1. Znak krzyża

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę