Nasze projekty

Twórcy filmu „Unplanned” chcą pomóc mamom w nieplanowanej ciąży

Aktorka grająca główną rolę w antyaborcyjnym filmie "Nieplanowane" (Unplanned) uruchamia fundusz dla kobiet w nieplanowanej ciąży. Mają one dostawać 5 tys. USD rocznie na start.

Fundusz ma przede wszystkim pomóc upowszechnić pomoc dla kobiet w nieplanowanej ciąży, edukując je w możliwościach innych niż zabieg zabicia nienarodzonego dziecka. – Chcemy przekonywać kobiety, że macierzyństwo da się pogodzić z karierą i życiem pełnią życia – mówi Ashley Bratcher, grająca w filmie rolę byłej menedżerki w sieci aborcyjnych klinik należących do „Planned Parenthood”. Film jest adaptacją prawdziwej historii Aby Johnson, która przypadkiem asystując przy zabiegu aborcyjnym przeżywa wstrząs i z zagorzałej aborcjonistki zmienia się w obrończynię życia.

Tworzony przez aktorkę fundusz ma nosić nazwę nawiązującą do tytułu filmu czyli Unplanned Movie Scholarship (Fundusz Filmu <Nieplanowane>). Otrzymane od funduszu środki mają pomóc zwłaszcza kobietom w trudnej sytuacji materialnej przejść okres ciąży i zaplanować nowe życie z dzieckiem u boku. Kwota pomocy, o której teraz mówi Ashley Bratcher wynosi 5 tys. USD rocznie.

Film „Unplanned”, który był wyświetlany w amerykańskich kinach od wiosny, w niektórych miejscach na nowo wywołał dyskusję nad społecznym przyzwoleniem na aborcję. Po projekcjach zgłaszało się do twórców wiele mam chcąc opowiedzieć o swojej historii niezaplanowanego macierzyństwa. Właśnie taki odbiór zachęcił Ashley Bratcher do utworzenia Funduszu.

Reklama
Reklama

„Unplanned” zarobił dotychczas 19 mln dolarów, zajmując według zestawienia Box Office Mojo 57. miejsce w USA pod względem najczęściej oglądanych filmów 2019 r. To niezły wynik, ponieważ oznacza, że antyaborcyjna fabuła pobiła pod względem popularności takie dzieła jak „Pavarotti”, „Tolkien” czy „Angry Birds 2”.  Polscy dystrybutorzy są już w trakcie rozmów z twórcami, aby „Unplanned” można było pokazać także w kinach w Polsce.

ad, Catholic Herald/Stacja7

 

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę