Nasze projekty

Relikwia znaleziona na śmietniku w Londynie

Londyńska firma oczyszczająca miasto znalazła w jednym z opróżnianych przez siebie pojemników ze śmieciami opieczętowaną woskiem walizkę z kością i inskrypcją, że należała ona do św. Klemensa Rzymskiego - donosi agencja CNA.

Autentyczność relikwii będzie jeszcze badana metodą węgla radioaktywnego, ale zdaniem tych, którzy widzieli znalezisko wiele wskazuje na to, że rzeczywiście jest to relikwia.

– Często zdarza się nam znajdywać w kontenerach zadziwiające przedmioty, ale znalezienie kości apostoła było dla nas prawdziwym zaskoczeniem – mówi w rozmowie z CNA James Rubin, właściciel firmy Enviro Waste, która znalazła walizkę z relikwią. Dodaje, że już przekazali ją do laboratorium na badania oraz prowadzą publiczne konsultacje, które pomogą przekazać znalezisko w najodpowiedniejsze miejsce. – Zdajemy sobie sprawę z historycznej wagi tego przedmiotu i chcemy znaleźć najlepsze miejsce jego ostatecznego spoczynku – powiedział James Rubin.

Pod uwagę są brane m.in. British Museum oraz rzymski kościół św. Klemensa.

Reklama
Reklama

Wymieniany w Kanonie Rzymskim Św. Klemens zwany Rzymskim był Ojcem Kościoła i czwartym papieżem. Według tradycji był uczniem apostołów św. Piotra i św. Pawła i razem z nimi jeździł w podróże misyjne. Różne są informacje dotyczące miejsca i daty jego śmierci. Według jednych źródeł zmarł na wygnaniu za cesarza Trajana, według innych został wygnany na Krym, gdzie został zamordowany w odwecie za działalność ewangelizacyjną wśród miejscowej ludności. W 868 r. św. Cyryl donosił, że odzyskał jego kości i pochował je w bazylice pod wezwaniem św. Klemensa w Rzymie.

 

 

Reklama
Reklama

ad/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę