E-Różaniec – gadżet, który ma zachęcić do modlitwy

Wygląda jak bransoletka, a włącza się, gdy wykonamy znak krzyża ręką, na której go mamy. Oto E-Różaniec - połączone z aplikacją urządzenie uczące odmawiania Różańca świętego osoby, które nie bardzo wiedzą od czego zacząć.

Wydawcą zarówno aplikacji jak i bransoletki różańcowej jest Pope’s Worldwide Prayer Network (Papieska Międzynarodowa Sieć Modlitwy). Według zamysłu twórców chodzi przede wszystkim o zachętę do odmawiania Różańca skierowaną do osób z obrzeży Kościoła, które nie wiedzą jak się modlić tą modlitwą. Połączona z bransoletką aplikacja nie tylko będzie odtwarzać teksty modlitwy na poszczególnych paciorkach, ale również przypomni fragment Ewangelii, na którym dana Tajemnica Różańcowa jest oparta. – Szczególnie chodziło nam o zachętę do modlitwy Różańcowej w intencji pokoju na świecie – mówią przedstawiciele Pope’s Worldwide Prayer Network.

 

[the_ad id=”103214″]

Reklama
Reklama

 

Bransoletka zbudowana jest z dziesięciu czarnych paciorków obsydianowych oraz „inteligentnego” krzyżyka, w którym znajduje się technologiczne serce urządzenia. Po aktywowaniu – za pomocą znaku krzyża – użytkownik  może wybrać odmawianie standardowego różańca, różańca kontemplacyjnego i różnego rodzaju różańców tematycznych, które będą aktualizowane co roku. Po rozpoczęciu modlitwy inteligentny różaniec pokazuje postęp użytkownika w różnych tajemnicach i śledzi każdy różaniec zakończony.

Organizacja papieska wyprodukowała wszystkie rozważania zamieszczone w aplikacji, natomiast od strony technicznej producentem tego oprogramowania jest firma GadgeTek Inc.

Reklama
Reklama

Różaniec kosztuje 99 EUR lub 449 zł i można go kupić online. 

ad/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę