Nasze projekty
Fot. Kathy Reesey,Wikipedia/ Mark Wahlberg,Instagram

Hollywoodzki aktor zachęca do podjęcia wielkopostnego wyzwania. „Musimy się wzmocnić”

"Wielu chce się z Nim radować, ale niewielu jest gotowych coś dla Niego lub z Nim wycierpieć. Musimy się wzmocnić" - zachęcił swoich fanów hollywoodzki aktor Mark Wahlberg i zaproponował podjęcie wielkopostnego zadania.

Reklama

Aktor Mark Wahlberg na swoim Instagramie pokazał wyjątkowe miejsce w swoim domu – miejsce jego modlitwy. W zamieszczonym video przypomina, że jesteśmy już na półmetku Wielkiego Postu.

Wielu chce się z Nim radować, ale niewielu jest gotowych coś dla Niego lub z Nim wycierpieć. Musimy się wzmocnić – powiedział aktor.

Zachęcił także do podjęcia wielkopostnego zadania, mającego przygotować nas na radosne świętowanie Wielkanocy. Aktor zaproponował, by w czasie Wielkiego Postu zrezygnować lub ograniczyć używanie technologii – odpocząć od częstego czytania wiadomości i spędzania czasu używając smartfonów, aplikacji, telewizji i poświęcić czas na refleksję lub modlitwę.

Reklama

„To wiara pomogła osiągnąć mi zamierzone cele i dała mi o wiele więcej”

Mark Wahlberg, gwiazda Hollywood, aktor dwukrotnie nominowany do Oscara, znany jest z takich produkcji jak „Ocalony”, „Fighter” czy „Infiltracja”. Publicznie przyznaje się do swojej wiary.

Gdy zacząłem grać w filmach, uświadomiłem sobie, że potrzebuję tego rodzaju dyscypliny. To ona pomogła mi osiągać zamierzone cele i dała mi o wiele więcej. Niezależnie od tego, czy chodzi o post, oderwanie się od przyziemnych rzeczy, czy po prostu o spędzanie czasu z Bogiem na modlitwie – to bardzo pomaga. Pamiętajmy, że Bóg nie przyszedł zbawić świętych. Przybył, aby zbawić grzeszników. Wszyscy dążymy do tego, aby stawać się lepszymi wersjami samych siebie. Dzięki wierze mi się to udaje – mówił w programie „Today”.

Reklama

Jak sam przyznaje – bycie osobą religijną nie przysparza przyjaciół w Hollywood. Trzeba zachować równowagę. Nie zamierzam nikomu na siłę narzucać swoich przekonań, ale nie wyrzekam się też swojej wiary. To byłby jeszcze większy grzech. Chcę dzielić się tym z innymi. Mam przyjaciół z różnych środowisk, którzy należą do różnych wyznań. To ważne, aby się nawzajem szanować – mówił aktor.

Aleteia, tvp.info/PAP, zś/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę