Nasze projekty

Sukces młodych Polaków w Międzynarodowej Olimpiadzie Matematycznej. Zdobyli aż 6 medali!

W zawodach uczestniczyło łącznie 619 uczniów ze 107 krajów. Nasza reprezentacja zdobyła łącznie 6 medali (złoty i 5 srebrnych) i uplasowała się na 13. miejscu w klasyfikacji drużynowej. Gratulujemy!

Fot. rawpixel.com/ Freepik

Podczas 62. Międzynarodowej Olimpiady Matematycznej złoty medal zdobył Radosław Żak, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Pozostali uczniowie wywalczyli srebrne medale. Są to Juliusz Banecki z Gdańskiego Liceum Autonomicznego, Antoni Buraczewski z Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu, Paweł Gadziński z V Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej, Korneliusz Obarski z Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie, Łukasz Orski z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej. Przewodniczącym polskiej delegacji był Łukasz Bożyk, a jego zastępcą Dominika Regiec. Zostali oni powołani przez Komitet Główny Olimpiady Matematycznej.

Olimpiada trwała dwa dni i w tym roku, ze względu na pandemię, odbyła się w trybie zdalnym. Uczestnicy otrzymali sześć zadań, po trzy każdego dnia. Zadania są oceniane w skali 0-7 i dotyczą algebry, teorii liczb, geometrii i kombinatoryki. Do ich rozwiązania nie jest potrzebna znajomość matematyki wyższej.

Międzynarodowa Olimpiada Matematyczna to coroczny konkurs matematyczny dla uczniów szkół średnich. Jest najstarszą międzynarodową olimpiadą przedmiotową. Pierwsze zawody odbyły się w Rumunii w 1959 roku.

Reklama

gov.pl,radiokrakow.pl,zś/Stacja7

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę