Nawet 6 tys. dolarów zarobku za przejście na islam

W aplikacji TikTok pojawiło się kilka dni temu wideo jednego z muzułmańskich biznesmenów. Oferuje on każdemu chrześcijaninowi 1000 dolarów za przejście na islam, a nawet 6 tysięcy, jeśli wraz z nim na islam przejdzie cała rodzina.

– Ludzie na TikToku wymyślają dla innych różne głupie wyzwania, ja jednak mam dla was poważną ofertę – mówi na nagraniu Mian Kashif Zameer Choudary. Muzułmański biznesmen z branży tekstylnej w swoim filmiku proponuje, że da 200 tys. rupii każdemu chrześcijaninowi, który przejdzie na islam, a milion rupii, jeśli nawróci się cała rodzina. – Przyjmijcie islam, który jest najlepszą religią – zachęca w nagraniu zamieszczonym na TikToku. W odpowiedzi na jego filmik w sieci pojawiły się także kolejne, młodych muzułmanów, którzy namawiają chrześcijan do porzucenia wiary.

Wielu chrześcijan poczuło się urażonych prozelityzmem Kashifa. Niektórzy z nich zwrócili się nawet do właścicieli portalu z prośbą o usunięcie kontrowersyjnego wideo. Ich zdaniem takie zachowanie nie może być tolerowane w Pakistanie, gdzie wielu chrześcijan, hinduistów i sikhów narażonych jest na przemoc ze względu na wyznawaną wiarę. Protestujący zaznaczają, że filmiki takie jak ten, prowadzą jedynie do eskalacji nienawiści.

Przy tej okazji przypomniano także wideo, które pojawiło się na TikToku pod koniec lipca: na nagraniu kilku młodych muzułmanów próbuje zmusić chrześcijanina od przyjęcia islamu. Kiedy ten odmawia, muzułmanie zaczynają grozić mu śmiercią. Chłopak deklaruje, że jest gotów ponieść wszystkie konsekwencje, ale nie porzuci swojej religii.

Reklama
Reklama

– Ci ludzie powinni być odnalezieni przez policję i pociągnięci do odpowiedzialności. My, chrześcijanie, jesteśmy na tych terenach bardzo słabi i nie tak bogaci, potrzebujemy pomocy, ale za to nasza wiara w Jezusa jest silna – powiedziała Mariyam Kashif Anthony, obrończyni praw człowieka i nauczycielka z Karaczi.

os, KAI, asianews/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę