Nasze projekty
fot. Wojciech Pędzich/ Wikipedia

Piotr Cugowski: jestem człowiekiem wierzącym

Piotr Cugowski należy do tych artystów, którzy nie boją się mówić o swojej wierze. "jestem człowiekiem wierzącym. Zresztą Lubelszczyzna, na której mieszkam, jest jednym z nielicznych regionów, gdzie ludzie przywiązują ogromną wagę do wartości chrześcijańskich" - powiedział.

Reklama

Piotr Cugowski jest artystą, który od wielu lat podbija polską scenę muzyczną. Jednocześnie jest synem Krzysztofa Cugowskiego. Piotr chętnie angażuje się w wiele projektów chrześcijańskich – współpracuje między innymi z zespołem TGD. W tym roku wziął udział w Misterium Męki Pańskiej emitowanym na antenie telewizji Polsat w Wielki Piątek, gdzie zaśpiewał pieśń pt. „Krzyżu Chrystusa bądźże pozdrowiony” .

„Śpiewam o rzeczach, które są dla mnie ważne”

Muzyka jest nieodłącznym elementem życia Piotra Cugowskiego. Jego zdaniem ma ona poruszać ważne struny ludzkiej duszy, a także łączyć, nie dzielić. „Nie zawsze śpiewam w pierwszej osobie, nie zawsze też swoje teksty piszę, ale śpiewam o rzeczach, które są dla mnie ważne i myślę, że nas wszystkich dotyczą, a czasem dotykają” – mówił piosenkarz.

Czytaj także >>> Ta, która spotkała Go pierwsza. Maria Magdalena w „The Chosen” i „Pasji”

Reklama

„Jestem człowiekiem wierzącym”

W jednym z wywiadów, którego Piotr udzielił Annie Zejdler – wyznał, że wiara jest dla niego ważną wartością. „Może nie chodzę zbyt często do kościoła, ale jestem człowiekiem wierzącym. Zresztą Lubelszczyzna, na której mieszkam, jest jednym z nielicznych regionów, gdzie ludzie przywiązują ogromną wagę do wartości chrześcijańskich” – powiedział. Dodał, że bliżej centrum Polski ludzie biegnąc za szczęściem, za pracą, a „tracą gdzieś po drodze ducha. Gonią za czymś. A jakbyś się zapytała, czy do końca są szczęśliwi, to okazałoby się, że wcale nie”.

Piotr Cugowski zawsze ma na szyi wyjątkowy łańcuszek z Matką Bożą. „Dostałem go na komunię świętą i jak go wtedy zawiesiłem, tak do tej pory wisi. Już się niestety przeciera” – powiedział.

źródła: aleteia, kobieta.pl, wiara.pl

Reklama

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę