Nasze projekty

Wojna trwa. Jak pomóc mieszkańcom Ukrainy?

Nie musimy być tylko biernymi obserwatorami, możemy realnie pomóc Ukraińcom. W jaki sposób?

fot. Priscilla Du Preez/unsplash.com

Chcesz pomóc Ukraińcom, ale nie wiesz, jak to zrobić?

Oto miejsca, które oferują realną pomoc dla obywateli Ukraińskich.

Caritas Polska

Caritas Polska pomaga Ukrainie na terenie całego kraju. Każdy mieszkaniec Polski będzie miał okazję do pomocy. Szczególnie natężone działania są skierowane na naszą wschodnią granicę. Pełna lista inicjatyw na caritas.pl/diecezje.

Reklama

Na zdjęciu Dworzec Przemyśl, od dwóch dni trafiają tam pociągi z z osobami uciekającymi z Ukrainy, Caritas Przemyśl we współpracy z wojewodą udało się przyjąć około 2 000 osób, na ten moment to zazwyczaj ludzie potrzebujący ciepłego posiłku i krótkiej opieki; z piątku na sobotę w ośrodkach Caritas nocowało 50 osób, wszystkie odjechały potem w zaplanowane wcześniej miejsca, pomoc jest niesiona przez całą dobę – czytamy na Facebooku Caritas Polska.

Na pomoc Ukrainie!

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę środków pod hasłem #napomocUkrainie. PCK jest gotowy, aby zorganizować pomoc dla obywateli Ukrainy poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego.

Polski Czerwony Krzyż na bieżąco monitoruje sytuację i dostosowuje swoje działania do panujących warunków. Uruchamiamy zbiórkę środków finansowych na rzecz pomocy ofiarom wojny na Ukrainie. Wszystkie nasze akcje będą skoordynowane z działaniami Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca i Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża oraz Ukraińskiego Czerwonego Krzyża, który działa na miejscu zdarzenia – mówi Jerzy Bisek, prezes Polskiego Czerwonego Krzyża.

Reklama

Inne inicjatywy pomocowe:

Polska Akcja Humanitarna.

Będziemy zapewniać pomoc bezpośrednią (żywność i inne formy wsparcia) dla ludzi, którzy muszą uciekać ze swoich domów. Nasze wsparcie obejmie osoby poszkodowane w wyniku konfliktu, włączając w to przemieszczających się wewnątrz kraju oraz uchodźczynie i uchodźców przyjeżdżających do Polski – czytamy na stronie zbiórki.

Ogólnopolską zbiórkę na rzecz Ukrainy otworzyła także Fundacja Siepomaga. Ta zbiórka powstała, by móc zebrać środki w formie funduszu pomocy ofiarom wojny. Zakres pomocy będzie uzależniony od rozwoju konfliktu na Ukrainie i dostosowany do potrzeb. Monitorujemy sytuację, będziemy w stałym kontakcie ze organizacjami pomocowymi działającymi na rzecz Ukrainy, które zgłoszą się do nas z prośbą o wsparcie – podają.

Reklama

Portal pomagam.pl, uruchomił oficjalną zbiórkę. Żeby zapewnić jak najskuteczniejszą pomoc, zebrane środki przekażemy ukraińskim organizacjom zajmującymi się pomocą humanitarną. Osoby tam pracujące wiedzą najlepiej, jakiego wsparcia Ukraińcy potrzebują w tych trudnych chwilach – informują.

Internetową zbiórkę uruchomiła fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Naszą pomoc kierujemy do mieszkańców wsi i miast na wschodzie Ukrainy. Bezpośrednio na miejscu działa nasz Partner. Pierwsze pakiety pomocy humanitarnej oraz wsparcie psychologiczne dotarły już do ludzi na obszarach dotkniętych ostrzałem – pisze fundacja.

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja