Nasze projekty

O. Adam Szustak prosi o pomoc dla Ukrainy

Ukraina od wczoraj znajduje się pod ostrzałem wojsk rosyjskich. Co chwilę docierają stamtąd niepokojące informację. Ukraińcy potrzebują pomocy. Ojciec Adam Szustak w swoim filmie wyjaśnia w jaki sposób, jako chrześcijanie możemy to zrobić.

fot. Langusta na palmie/Youtube.com

Chciałbym was wszystkich zaprosić do dwojakiej pomocy. My jako chrześcijanie, a przede wszystkim ludzie mamy dwa poziomy pomocy. Po pierwsze chciałbym was bardzo mocno poprosić o modlitewny szturm do nieba, indywidualnie i zbiorowo. Proszę każdego z Was, abyśmy codziennie zanosili do Pana Boga bardzo gorącą modlitwę powierzającą Mu całą tą sytuację. Prosząc Go o pokój, o wielkie dzieło miłosierdzia, żeby ludzie otworzyli swoje serca – apeluje w swoim najnowszym filmie o. Adam Szustak.

Dalej zaznacza, że chrześcijanie mają potężną broń, jaką jest modlitwa, która może działać cuda. Dodał również, że modlitwa to jeden filar pomocy jaką można dać, drugi to konkretna pomoc. Zauważa, że powstało już wiele zbiórek, na które można wpłacać dowolne kwoty.

O. Szustak przekazał, że razem z Fundacją Malak także podjęli się zorganizowania zbiórki, z której zebrane środki trafią bezpośrednio do braci dominikanów, którzy od wielu lat posługują ludności ukraińskiej w konwencie w Kijowie oraz kilku domach zakonnych: we Lwowie, Fastowie, Charkowie, Czortkowie i Chmielnickim. Bracia już teraz organizują pomoc humanitarną i służą wsparciem mieszkańcom tych regionów. 

Reklama

Link do zbiórki >>>tutaj>>>.

Kochani bardzo was proszę, jeśli znacie kogoś z Ukrainy, zapytajcie czy możecie jakoś pomóc. Może ktoś potrzebuje transportu, noclegu, może czyjaś rodzina potrzebuje pomocy w wydostaniu się z kraju. indywidualna pomoc jest najważniejsza – mówi o. Szustak.

Dziś o 19.30 można także włączyć się we wspólną modlitwę różańcową z o. Adamem Szustakiem, do której bardzo gorąco zachęca.

Reklama

pa/Stacja7

Reklama
Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę