Nasze projekty
fot. Ja Fryta/ Wikimedia

„Dla mnie to nie kariera, ale spełnione życie zawodowe”. Teresa Lipowska obchodzi 86 urodziny!

Teresa Lipowska, która od ponad 20 lat wciela się w znaną milionom Polaków rolę Barbary Mostowiak, obchodzi dziś 86 urodziny. "Dla mnie to nie jest kariera, tylko spełnione życie zawodowe" - mówiła aktorka w jednym z wywiadów.

Reklama

Gwiazdy spadają. Ja jestem po prostu rzetelną aktorką. Przez 60 lat (…) był teatr, film, estrada, kabaret, radio, dubbing, audiobooki. Spróbowałam wszystkiego. Grałam i kapustę, i Balladynę. Dla mnie to nie jest kariera, tylko spełnione życie zawodowe. No i miałam szczęście, że (…) dostałam rolę, dzięki której nagle stałam się niezwykle popularna – powiedziała w jednym z wywiadów Teresa Lipowska, która od ponad 20 lat wciela się w rolę Barbary Mostowiak w serialu „M jak Miłość”.

Gdy w zeszłym roku aktorka świętowała 85 urodziny, specjalny list z życzeniami wystosowała Para prezydencka, gratulując Lipowskiej „znakomitych aktorskich dokonań, nagradzanych nie tylko wysokimi odznaczeniami i innymi prestiżowymi wyróżnieniami, ale przede wszystkim wielką popularnością i sympatią ze strony widzów”.

W liście nawiązano również do odgrywanej przez nią od lat roli: „Barbara Mostowiak stała się postacią znaną i bardzo bliską milionom rodaków. Ufamy, że będzie ona gościć w polskich domach równie często, co w minionych latach”.

Reklama

Lipowska angażuje się również w inicjatywy społeczne adresowane do najmłodszych, ale też osób starszych i chorych, a są to m.in. udział w akcji „Cała Polska czyta dzieciom” oraz wsparcie udzielane Towarzystwu Przyjaciół Szkół, Towarzystwu Onkologicznemu i Fundacji „Alivia”.

ZOBACZ TEŻ: Teresa Lipowska o mężu: „Byłam dla niego tą jedyną”

kh, prezydent.pl/Stacja7

Reklama

Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę