Nasze projekty

„Najważniejsze jest spotkanie”. Trwają przygotowania do kolejnego „Sylwestra z Ubogimi”

W Krakowie już po raz szósty organizowany jest „Sylwester z Ubogimi”. Jego przygotowanie wciąż można wesprzeć - modlitwą, darowizną, a także darami materialnymi. Jak to zrobić?

fot. materiały prasowe

W tym roku odbędzie się już szósta edycja krakowskiego Sylwestra z Ubogimi. Wydarzenie to kierowane jest do osób ubogich, samotnych, a także w kryzysie bezdomności. Organizatorom zależy na tym, aby każdy gość poczuł się wyjątkowo.

Podczas tej ostatniej nocy bieżącego roku goście razem z wolontariuszami spędzą ten czas na wspólnych rozmowach i tańcach. Każdy gość otrzyma imienne zaproszenie i wizytówkę. Uczestnicy zostaną ugoszczeni na pięknie udekorowanej sali, profesjonalny wodzirej będzie zapraszał do zabaw tanecznych, a kelnerzy-wolontariusze będą serwować pyszne potrawy i przekąski – podkreślają organizatorzy.

Podczas sylwestra uczestnicy wysłuchają świadectwa, a równo o północy wezmą udział we mszy świętej. W wydarzeniu weźmie udział 250 gości oraz 80 wolontariuszy.

Reklama

ZOBACZ: Polacy w czołówce narodów najczęściej odwiedzających Fatimę

„Najważniejsze jest spotkanie”

Najważniejszym celem organizowanego sylwestra jest spotkanie z Ubogimi, którzy są w często pomijani w społeczeństwie i traktowani z góry. Każdy przybyły gość jest otoczony opieką i szacunkiem bez względu na życiorysy i popełnione błędy. Dodatkowym celem całego wydarzenia jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem ubóstwa i bezdomności – dodają organizatorzy.

Sylwester jest organizowany przez grupę wolontariuszy działających przy Parafii Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Grono organizatorów to kilkanaście osób prywatnie pracujących, czy posiadających rodziny, ale łączących dwie rzeczy – zaangażowanie i chęć robienia dobra dla innych.

Reklama

Rejestracja dla wolontariuszy chcących pomóc w organizacji sylwestra odbywa się poprzez formularz dostępny na stronie sylwestra – Zakładka Wolontariusze, link >>>tutaj>>>.

Jak można pomóc?

Organizację sylwestra można wesprzeć finansowo – poprzez przelew darowizny na konto bankowe. Dane do przelewu, >>>tutaj>>>. Darowiznę można przekazać również poprzez zrzutkę internetową na portalu zrzutka.pl, link >>>tutaj>>>.

Otrzymane pieniądze są przeznaczane na:

Reklama
  • Zakup jedzenia
  • Wynajem zastawy
  • Wynajem sprzętów kuchennych
  • Zakup dekoracji
  • Zakup brakujących darów do paczek dla gości
  • Opłaty za prąd, wodę, paliwo

PRZECZYTAJ: S. Teresa Pawlak: “Bądź takim człowiekiem dla innych, by widzieli w twoich oczach swoją prawdziwą wartość”

Jak można przekazać jedzenie?

Sylwestra z Ubogimi można wspomóc także poprzez przygotowanie pierogów i sałatki czy dostarczenie wędlin, ciast, pieczywa lub owoców. Wszystkie zainteresowane osoby tą formą wsparcia proszone są o kontakt z organizatorami – e-mail: [email protected], tel. 503 459 881.

materiały prasowe/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę