Nasze projekty

Liam Neeson czyta adwentowe rozważania w aplikacji modlitewnej. Powstały z inspiracji tekstów C.S. Lewisa

Znany aktor Liam Neeson wziął udział w nagraniach medytacji do aplikacji "Hallow". 22 nagrania przygotowane zostały na każdy dzień adwentu. Neeson powiedział, że ma nadzieję, że pomogą one słuchaczom „znaleźć trochę więcej nadziei i pokoju w ich życiu”.

fot. El Hormiguero / Flickr CC BY NC

Modlitewne rozważania z aktorami

Hallow to katolicka aplikacja modlitewna, która oferuje sesje medytacyjne z przewodnikiem audio, aby pomóc wzrastać w wierze i życiu duchowym. Korzystają z niej miliony osób, także w Polsce.

W nagrania medytacji i rozważań w Hallow zapraszane są także aktorzy i celebryci. W ubiegłym roku rozważania adwentowe nagrywali aktorzy z popularnego serialu „The Chosen”.

Serię adwentowych rozważań nagrał Liam Neeson, aktor znany z takich filmów jak „Milczenie”, „To właśnie miłość”, „Batman: Początek” czy „Lista Schindlera”. Jego zdaniem Hallow to „wspaniała aplikacja, która pomaga kształtować codzienny nawyk modlitwy oraz znaleźć prawdziwy pokój w życiu„.

Reklama

POLECAMY: Jak nie zepsuć Adwentu? 7 wskazówek

Adwentowe medytacje w oparciu o C.S. Lewisa

Rozważania przygotowane na adwent to fragmenty z książek C.S. Lewisa; „Cztery miłości”, „O wierze i moralności chrześcijańskiej” oraz „Podział Ostateczny”. Czytający je Liam Neeson kolejny raz ma szansę być kojarzonym z twórczością Lewisa. W 2005 roku wziął udział w dubbingu do ekranizacji „Opowieści z Narnii”, gdzie podkłada głos do roli lwa Aslana.

Posłuchaj podcastu Stacji7 pt. „Nie tylko Narnia” TUTAJ >>>

Reklama
opowieści z narnii

O udziale w nagraniach adwentowych medytacji Liam Neeson opowiedział w wywiadzie, który prowadził Jonathan Roumie, odtwórca roli Jezusa w serialu „The Chosen”, aktor także biorący udział w nagraniach do aplikacji Hallow.

W rozmowie Neeson przytoczył swój ulubiony fragment z tekstów Lewisa. „Kochać w ogóle znaczy wystawić się na zranienie. Pokochaj cokolwiek, a twoje serce z pewnością odczuje ból, a może nawet zostanie złamane. Jeśli chcesz mieć pewność utrzymania serca w stanie nienaruszonym, nie wolno ci go ofiarować nikomu, nawet zwierzęciu”. Ten fragment mocno do mnie przemawia – wyznał aktor.

CZYTAJ TEŻ: Adwent. Czas oczekiwania

Reklama

Medytacja nie może być jednorazowa

Pytany o wartość medytacji Liam Neeson zauważył, że jego zdaniem trzeba je stale powtarzać, nie można poprzestać na jednorazowej modlitwie. Im częściej to powtarzasz, tym mocniej w to wchodzisz, odkrywasz jeszcze głębsze przesłanie – powiedział.

Neeson powiedział, że ma nadzieję, że medytacje adwentowe pomogą słuchaczom „znaleźć trochę więcej nadziei i pokoju w ich życiu”. Zwrócił też uwagę, że jednym z tematów, które pojawiają się w rozważaniach jest ponowne odkrycie znaczenia i zadziwienia się tym, jak możemy bardziej stać się dziećmi Bożymi. Święta Bożego Narodzenia to świetny czas, by postarać się to na nowo odkryć – podkreślił aktor.

Na adwentowe wyzwanie w aplikacji Hallow zarejestrowało się już blisko 180 tys. użytkowników.

Liam Neeson urodził się 7 czerwca 1952 roku w miejscowości Ballymena w Irlandii Północnej. Aktor ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień. Trzykrotnie nominowano go do Złotych Globów, a za główną rolę w filmie „Lista Schindlera” był nominowany do Oscara.

os, TheTablet.com/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę