„Nie tylko Narnia”. Poznaj świat teologii Lewisa

"Nie tylko Narnia" to najnowsza seria podcastów autorstwa ks. Stanisława Adamiaka, autora kultowej "Teologii Tolkiena". Słuchacze przeniosą się w wyjątkową krainę twórczości C.S. Lewisa, w której aż roi się od wątków teologicznych i niesamowitych odniesień do historii chrześcijaństwa i literatury.

Reklama

Seria podcastów „Nie tylko Narnia” to kolejny cykl, który nagraliśmy z ks. Staszkiem Adamiakiem. Przed dwoma laty przygotował on dla czytelników Stacji7 podcast „Teologia Tolkiena”, który cieszył się ogromną popularnością wśród miłośników trylogii „Władcy Pierścieni” i innych dzieł wybitnego twórcy powieści fantastycznych. Na podstawie podcastu powstała także książka o tym samym tyle. Już teraz można kupić ją w ramach przedsprzedaży. >>> ZOBACZ INFORMACJE O KSIĄŻCE TUTAJ.

Co tym razem stanie się przedmiotem teologicznej analizy ks. Stanisława Adamiaka? Jest to kontynuacja o tyle, że dalej będę zajmował się wątkami teologicznymi w dziele literackim, ale teraz tym dziełem będzie twórczość przyjaciela Tolkiena – Clive’a Staplesa Lewisa, znanego głównie z siedmiotomowej serii „Opowieści z Narnii”. Koncepcja jest jednak o tyle inna, niż w przypadku serii tolkienowskiej, że tu będziemy iść nie pojęciami teologicznymi, a tytułami kolejnych części „Opowieści z Narnii”. Będę starał się pokazać, co jest motywem wiodącym danej książki, ale ze zwróceniem też uwagi na mniej oczywiste aluzje teologiczne  mówi ks. Stanisław Adamiak.


CAŁY PODCAST „NIE TYLKO NARNIA” ZNAJDZIESZ TUTAJ

Reklama
Reklama

Nie tylko Narnia?

„Nie tylko Narnia” to podcast nie tylko o „Opowieściach z Narnii”, które są kluczowe do całej interpretacji teologicznej twórczości Lewisa. Słuchacze podcastu będą poznawać także inne powieści tego niezwykłego autora, by móc jeszcze pełniej poznać wątki inspirowane wiarą. Ks. prof. Stanisław Adamiak w serii zachęca do zapoznania się między innymi z „Trylogią Kosmiczną” czy „Listami starego diabła do młodego”.

Odkryj niezwykłą opowieść

„Opowieści z Narnii” to nie tylko opowieść o bajkowym świecie, pełnym stworów i przygód. To także, a nawet przede wszystkim – historia oparta o relację z Bogiem. Kto w opowieści odgrywa rolę Stwórcy i w jaki sposób Lewis na przykładzie konkretnych bohaterów pokazuje drogę nawrócenia i wiary? Odpowiedź znajdziecie słuchając najnowszego podcastu Stacji7!

Zainspiruj się myślą teologiczną Lewisa i już teraz zapoznaj się z treścią podcastów pt. „Nie tylko Narnia”. Poza poznawaniem wszystkich części narnijskiej historii, cykl pomoże Ci uświadomić sobie istotę wiary. Przestrzeże Cię przed pokusami i popełnianiem grzechów. Z pewnością myśli ks. Adamiaka nad twórczością Lewisa skłonią Cię do refleksji nad własną wiarą i sprawią, że jeszcze mocniej docenisz jej wartość.

Reklama
Reklama

Dzięki interpretacji ks. Stanisława Adamiaka ukryte wątki teologiczne w twórczości autora „Opowieści z Narnii” stają się jasne i prostsze niż może się wydawać! Poznaj świat teologii Lewisa już dziś!

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę