Nasze projekty
Fot. Sławek Skonieczny/Flickr/Wikipedia

Zrezygnował z aktorstwa i… został zakonnikiem!

Jakub Strzelecki porzucił karierę aktora i wstąpił do Zgromadzenia Ojców Bernardynów. Dziś posługuje jako ksiądz, nie zrezygnował także ze swojej aktorskiej pasji! Poznajcie jego historię.

Reklama

Jakub Strzelecki ukończył szkołę filmową w Łodzi. Zagrał w wielu filmach i serialach, m.in. „39 i pół”, „Czas honoru”, „Miasto z morza”, „Samo życie”, „Na dobre i na złe”, „Dwie strony medalu” czy „M jak Miłość”. Jego kariera nabierała rozpędu, jednak aktor wybrał zupełnie inną ścieżkę!

CZYTAJ>>> Rafał Mroczek wziął ślub kościelny. Zobaczcie piękne nagranie! [VIDEO]

„Poczułem, że muszę coś zmienić w swoim życiu”

Aktor grał u boku gwiazd – Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, Tomasza Karolaka czy Julii Pietruchy. Wielu krytyków filmowych wróżyło mu wielką karierę aktorską.

Reklama

W 2013 roku aktor podjął szokującą dla wielu decyzję. „Pewnego dnia po prostu poczułem, że muszę coś zmienić w swoim życiu, bo praca przed kamerą przestała dawać mi radość” – wyznał w jednym z wywiadów.

CZYTAJ>>> Mel Gibson zdradził, że modli się do wyjątkowego patrona. „On kocha tego świętego”

Decyzja przyszła z dnia na dzień

Aktor postanowił… wstąpić do zakonu! Jak sam podkreślał, decyzja ta przyszła z dnia na dzień. Jakub Strzelecki przybrał imię Tobiasz i wstąpił do Zgromadzenia Ojców Bernardynów.

Reklama

W kolejnych latach ukończył postulat, nowicjat, a następnie Wyższe Seminarium Duchowne oo. Bernardynów w Kalwarii Zebrzydowskiej. W 2020 roku złożył śluby wieczyste, a w 2022 został wyświęcony na księdza. W sierpniu 2022 roku pod jego opiekę trafiły kościoły filialne w Hucisku oraz Maleniskach.

ZOBACZ>>> Jacek Zieliński z zespołu Skaldowie: Dziękuję w pierwszej kolejności Panu Bogu

Jakub Strzelecki w roli Jezusa podczas Misterium Męki Pańskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej w 2019 roku | fot. o. Franciszek Salezy Nowak OFM/ kalwaria.eu

Nie porzucił pasji aktora

Tobiasz Strzelecki nie porzucił zupełnie aktorstwa – jako zakonnik wcielał się w rolę Jezusa w Misterium Męki Pańskiej, na które co roku do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjeżdżają tłumy wiernych.

Reklama

Wikipedia, kobieta.onet.pl, zś/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę