Nasze projekty

Mel Gibson zdradził, że modli się do wyjątkowego patrona. „On kocha tego świętego”

Do internetu trafiły zdjęcia Mela Gibsona trzymającego w rękach wyjątkowy relikwiarz. Znajdują się w nim relikwie świętego, który jest mu bardzo bliski.

fot. fr.carlosmartins/instagram.com

Mel Gibson to jedna z najsławniejszych postaci hollywoodzkiego kina. Znany jest nie tylko ze swojej genialnej gry aktorskiej, ale także ze zmysłu reżyserskiego. Jego filmy i role budzą zachwyt, podziw i oczarowanie.

Mel Gibson podkreśla, że od zawsze wierzył w Boga i był wychowany w wierze. Choć w jego życiu wiele było duchowych wzlotów i upadków dotarł do momentu, w którym zrozumiał, że nie ma nic ponad Pana Boga. Do jednego z jego najwybitniejszych dzieł niewątpliwie zalicza się „Pasję”, która jest prawdziwą opowieścią o Męce Chrystusa.

PRZECZYTAJ>>> Mel Gibson o „Pasji”: To historia największej miłości, jaką można otrzymać

Reklama

Kilka dni temu do sieci trafiły wyjątkowe zdjęcia aktora. Jak się okazuje Mel Gibson jest czcicielem św. Judy Tadeusza. Ks. Carlos Martins podzielił się na swoim instagramie zdjęciami aktora. „Przyjaciel wpadł wczoraj, żeby kupić jedną z moich książek o św. Judzie. On kocha świętego Judę” – wskazał.

Na opublikowanym zdjęciu, można zobaczyć Mela Gibsona trzymającego w dłoniach relikwiarz z relikwiami świętego.

Jak się okazuje, od prawie roku relikwie św. Judy Tadeusza pielgrzymują po Stanach Zjednoczonych. Relikwie apostoła odwiedziły blisko sto miast. Relikwiarz przechowywany jest na co dzień w Rzymie. Zawiera fragment kości z ramienia świętego. Ks. Carlos Martins, który opublikował fotografie aktora, jest koordynatorem peregrynacji relikwii św. Judy Tadeusza po USA.

Św. Juda Tadeusz był jednym z dwunastu apostołów. Wedle tradycji poniósł męczeńską śmierć w Persji. Jest czczony w Kościele jako patron od spraw beznadziejnych. 

ZOBACZ WIĘCEJ>>> Szymon i Juda Tadeusz. Święci bracia

Reklama

es.churchpop.com, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę