Nasze projekty

Rafał Mroczek: najważniejsze jest to, żeby odnaleźć naszą drogę, nasze powołanie

"Najważniejszą cząstką człowieka jest wolność, która pozwoli nam żyć pełnią życia. I najłatwiejsza - dla mnie - jest droga do wolności z Jezusem" - mówił Rafał Mroczek do uczestników 36. Franciszkańskiego Spotkania Młodych.

fot. rafalmroczek/instagram.com

36. Franciszkańskie Spotkanie Młodych odbywa się w Kalwarii Pacławskiej koło Przemyśla pod hasłem „Droga”. Według najnowszych danych podanych przez Biuro Prasowe FSM, spotkanie zgromadziło 550 młodych osób z całej Polski.

Franciszkańskie Spotkanie Młodych to Msze św., nabożeństwa, warsztaty, ale też koncerty i spotkania z ciekawymi gośćmi. Z uczestnikami FSM-u spotkał się m.in. aktor znany z serialu „M jak Miłość” Rafał Mroczek. Młodzieży opowiadał o swojej drodze odkrywania pasji oraz jak ważna jest relacja z Panem Bogiem.

Bardzo często pewne natchnienia nadają kierunek naszemu życiu. Ważne jest, czy my za tymi natchnieniami pójdziemy. Wiem, że ten świat, jest inny niż ten, w którym ja dorastałem, kiedy byłem w waszym wieku. Dziś są social media, które nas z każdej strony zachęcają do różnych rzeczy, które nie są dla nas, a które zaśmiecają nam głowę. Chcielibyśmy dotknąć i spróbować wszystkiego. A z mojej perspektywy najważniejsze jest to, żeby odnaleźć tę naszą drogę, nasze powołanie i nasze pasje. To jest najważniejsze, bo wtedy będziemy mieć taką wewnętrzną równowagę i szczęście, które będzie nas wypełniało – mówił Rafał Mroczek.

Reklama

ZOBACZ: Trwa 36. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Ponad 500 młodych osób w Kalwarii Pacławskiej!

Aktor stwierdził, że wówczas „nie będziemy żyli życiem innych, a tym naszym, w którym będziemy mogli się spełniać i przede wszystkim będziemy wolni”.

Najważniejszą cząstką człowieka jest wolność, która pozwoli nam żyć pełnią życia. Ja się tego uczę, nie jest to proste. Ale to jest ta droga, do której sam siebie każdego dnia zachęcam. Wy też wybieracie tę drogę. I najłatwiejsza – dla mnie – jest droga do wolności z Jezusem – zachęcał aktor.

Reklama

„Czasami trzeba dojść do takich trudnych momentów”

Uczestnicy FSM-u spotkali się również z twórcą internetowym Włodkiem Markowiczem, który mówił jak odkryć indywidualną drogę życia i jak pozostać na niej autentycznym.

W moim przypadku zwroty na tej drodze wynikały z przeżywania trudnych momentów. Czasami trzeba dojść do takich trudnych momentów, a kiedy się pojawią, to ich nie wypierać, bo to właśnie one mówią nam o tym, że potrzebujemy zmiany. Łatwiej jest wtedy się odbić, cokolwiek zmienić – powiedział.

Reklama

Wtorek dla FSM-owiczów to już tradycyjnie dzień sportu. W tym roku organizatorzy postawili na rozgrywki bumperball, które rok wcześniej spotkały się z wielkim entuzjazmem uczestników. Tego dnia odbyły się również warsztaty tematyczne. W programie znalazły się między innymi te ze sfery duchowej jak: warsztat z modlitwy wstawienniczej, warsztaty biblijne, jak i rozwijające inne przestrzenie naszego życia: tworzenie makramy, warsztaty z tańca i śpiewu, zarządzania czasem, social mediów czy nawet samoobrony.

ZOBACZ TEŻ: Znani aktorzy, dziennikarze, muzycy modlą się na różańcu!

36. FSM rozpoczął się 23 lipca, a zakończy w sobotę 29 lipca. W wydarzeniu bierze udział ok. 550 młodych ludzi z całej Polski. Podczas tygodniowego wydarzenia, młodzi będą mogli spotkać się z Basią Turek, Grzegorzem Czerwickim, biskupem Edwardem Kawą. Będą mieli także okazję bawić się na koncertach zespołów Fioretti, PAW, czy obejrzeć spektakl grupy Teatr A.

Organizatorem FSM jest krakowska prowincja franciszkanów im. św. Antoniego z Padwy i bł. Jakuba Strzemię.

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę