Nasze projekty

Abp Ryś zapytał młodych: co jest w Taizé, czego nie ma w polskim Kościele, że tak chętnie tu przyjeżdżacie?

Abp Grzegorz Ryś odwiedził grupę młodych z Łodzi, którzy spędzali tydzień w wiosce Taizé. W czasie wizyty w prezencie otrzymał zawias, aby tak jak zawias, który podtrzymuje i łączy, dalej łączył młodych z Jezusem i Kościołem.

fot. Archidiecezja Łódzka

W czasie odwiedzin młodych w wiosce Taizé abp Ryś otrzymał w prezencie, z okazji nominacji kardynalskiej, zawias (z łac. cardinis) z życzeniami, aby „tak jak zawias, który podtrzymuje i łączy, dalej łączył młodych z Jezusem i Kościołem”.

Kardynał nominat poprowadził również warsztat w oparciu o 12 rozdział Księgi Rodzaju zatytułowany „Called to be homless – the faith of Abraham”. W swoich rozważaniach abp Ryś zwrócił uwagę na drogę wiary, jaką prowadzi nas Kościół oraz na to w jaki sposób traktujemy usłyszane Słowo. Co robisz, kiedy otwierasz swoje Pismo Święte, jak je traktujesz? Czy je całujesz? Słowo Boże jest w Twoich uszach, kiedy usłyszysz, co powiedział do Ciebie Bóg. (…) Wiara rodzi się ze słuchania, a nie z czytania! – mówił kard. Ryś.

Metropolita łódzki zakończył rozważania wskazując na obietnicę Boga dla Abrahama, która wydawała się niemożliwa do spełnienia, jednak dzięki zaufaniu okazała się rzeczywistością.

Reklama

Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych. Kiedy słyszysz Słowo Boże, przebaczaj 77 razy, módl się za nieprzyjaciół i nie pytaj siebie, czy tak potrafisz, ale pytaj siebie, czy chcesz, żeby tak było, czy tego pragniesz. Jeśli tego pragniesz, to będzie Tobie to dane – zakończył kard. Ryś.

Na koniec, w czasie spotkania z Polakami przebywającymi w Taizé, abp Ryś zapytał młodych: Co jest w Taizé, czego nie ma w polskim Kościele, że tak chętnie tu przyjeżdżacie? W odpowiedzi usłyszał o otwartości braci i ludzi wokół, o pokoju, a także o doświadczeniu modlitwy w ciszy i wspólnocie, jaką tworzą młodzi w Taizé.

archidiecezja.lodz.pl, kh/Stacja7

Reklama

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę