Nasze projekty
fot. Salveyv/Youtube

Znani aktorzy, dziennikarze, muzycy modlą się na różańcu!

Znamy ich z czerwonych dywanów, z muzycznej sceny, z seriali i z dużego ekranu. Kiedy przekraczają próg swojego domu czy Kościoła, łapią za różaniec i gorliwie się modlą. Poznaj celebrytów, którzy odmawiają różaniec. Co mówią o modlitwie różańcowej?

Reklama

Cezary Pazura: „Różaniec jest moją tarczą”

Cezary Pazura od zawsze deklaruje się jako osoba wierząca. Jest katolikiem i nawet w najbardziej kontrowersyjnych środowiskach nie boi się przyznać do swojej wiary.

Miłość nie ma granic. I o Miłość zawsze się modlę na moim ukochanym, drewnianym różańcu. Różaniec nie ma początku ani końca; może być trójkątem, kołem. Mówią, że miłość to jest broń. Choć w słowie broń zawiera się to, że się bronisz, ale tak naprawdę broń człowiekowi służy do atakowania drugiego człowieka. Dlatego wolę mówić, że różaniec jest moją tarczą, dzięki której spotykam się z Matką Bożą, dzięki któremu mam porozumienie z całym światem – mówił o różańcu Pazura.

Katarzyna Olubińska

Kasia Olubińska – autorka książek, pasjonatka, dziennikarka. Dziś wiara jest jej szczególnie bliska, a doświadczenie Boga zmotywowało ją do podzielenia się szczęściem płynącym z relacji z Bogiem w książkach i na blogu swojego autorstwa. Co Kasia mówi o różańcu?

Reklama

Różaniec to moja tajna broń w sytuacjach beznadziejnych. To modlitwa dzięki której w moim życiu dzieją się cuda. Powierzam Maryi wszystkie trudności i okazuje się, że Maryja nigdy nie zawodzi.

Wojciech Modest Amaro: „prawdziwy pokój tylko z Maryją”

Wojciech Modest Amaro znany z „piekielnej kuchni” juror, kucharz i restaurator w życiu prywatnym stawia na chrześcijańskie wartości. Jedną z jego ulubionych modlitw jest modlitwa różańcowa. W jego życiu Bóg zaczął odgrywać najważniejszą rolę po – jak sam mówi – „opamiętaniu”.

Będę dziękował Maryi za nawrócenie, za przemianę mojego serca, za wszystkie łaski, które spłynęły na moją rodzinę. Będę prosić o więcej łask, o zdrowie, o błogosławieństwo dla mojej żony, dla moich dzieci, dla wszystkich moich najbliższych. Będę też prosił o miłość i miłosierdzie dla wszystkich Polaków. Abyśmy przemieniali nasze zatwardziałe serca, abyśmy pozbywali się naszych wad, abyśmy znaleźli prawdziwy pokój tylko z Maryją. Moja ostatnia intencja dotyczy całego świata. Będę się modlił, aby do świata i Europy powróciły wartości chrześcijańskie, bo tylko one gwarantują prawdziwy pokój – mówił o swoich intencjach różańcowych Wojciech Modest Amaro.

Reklama

Przemysław Babiarz „Różaniec to współdziałanie z Maryją”

Przemysław Babiarz widnieje na szczytach wszelkich rankingów pod tytułem „Gwiazdy, które nie wstydzą się swojej wiary”. Faktycznie, komentator sportowy to chrześcijanin, który nie boi się mówić swojego świadectwa. Co Przemysław Babiarz mówi o różańcu?

Modlitwa to jest wielkie dzialanie. A właściwie współdziałanie z Bożą łaską. A modlitwa różańcowa to szczególne współdziałanie z Maryją. W Fatimie Matka Boża prosiła każdego z nas, abyśmy się modlili na różańcu. Dlatego czuję, że to modlitewne wyzwanie trzeba podjąć, za Polskę i za świat. Różaniec to paciorki nawiązane na nitkę, albo na łańcuszek. I tak samo my powinniśmy utworzyć taki modlitewny łańcuch różańcowy – mówił.

Dominika Figurska: „Nie ma takiej sprawy, której Maryja nie mogłaby rozwiązać”

Dominika Figurska – aktorka znana z polskich produkcji filmowych, telewizyjnych pokłada w różańcu nadzieję, że nie ma takich problemów, których Matka Boża nie mogłaby rozwiązać. Dla niej nie ma nic niemożliwego. W jakiej intencji modliła się na różańcu aktorka podczas akcji „Różaniec do granic”?

Reklama

Będę się modliła w intencji małżeństw w kryzysach. Aby rozwiązań swoich problemów nie szukali na sali rozpraw, ale aby wszystko oddawali Matce Bożej. Nie ma takiej sprawy, której Maryja nie mogłaby rozwiązać. I nie ma żadnego pytania bez odpowiedzi. Będę modliła się o otwartość na życie i o pokój w rodzinach.

Marcin Mroczek: „Różaniec jest moim wytchnieniem”

Marcin Mroczek wychował się w wierze katolickiej. Jednak, kiedy w jego życiu rozpoczęła się kariera, niedzielę traktował jako oderwanie się od codzienności, które niekoniecznie następowało w Kościele. W jego życiu jednak nastąpił przełom i dziś Marcin nie wstydzi się swojej wiary i często chwyta za różaniec modląc się za swoją rodzinę.

Różaniec jest wytchnieniem, nadzieją, orężem, miłością, nadzieją, dziękczynieniem. Nie ma jednej definicji różańca, ale wiem, kiedy po niego sięgać. Wtedy, kiedy w moim życiu dzieje się coś wyjątkowego lub gdy nie radzę sobie sam ze sobą. Gdy trafiam do ciemnego pokoju i widzę tylko ciemność – klękam i modlę się, żeby Maryja dała mi siłę i odwagę, żeby stawić czoła problemom. Dziękuję jej, że daje mi tyle radości.

Antek Smykiewicz: „Różaniec nie jest tylko klepanie modlitw

W nastoletnim życiu bardzo szukał siebie, nie modlił się. Wszystko zmieniło się za sprawą siostry, która przekazała mu słowa wujka – misjonarza pełniącego służbę w Korei Południowej : „Sama wychodzi tylko koszula z gaci, w reszcie pomaga Pan Bóg”. Kiedy zrozumiał to przesłanie, jego życie nabrało sensu i radości. Wtedy nauczył się prawdziwej modlitwy, w tym: różańcowej.

To nie jest tylko klepanie modlitw, tylko osobista wewnętrzna rozmowa. Kiedy modlę się na różańcu, wtedy wszystko układa się po mojej myśli, a nawet jeśli nie – jest lepiej, niż mógłbym sobie to wyobrazić.

kw/salvetv/Stacja7

Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę