Nasze projekty

Misyjny Jarmark z Aniołami w Tuchowie już w niedzielę

Pomoc Boliwii to cel tegorocznego Misyjnego Jarmarku z Aniołami, organizowanego już po raz czternasty. Na dziedzińcu przed Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej nie zabraknie ciast, bombek, czy też świątecznych kartek.

pixabay/driesel

W najbliższą niedzielę, 13 grudnia, odbędzie się coroczny jarmark, organizowany przez Redemptorystowskie Stowarzyszenie Przyjaciół Misji działające przy WSD Redemptorystów w Tuchowie. W tym roku zebrane datki zostaną przekazane na wsparcie misji polskich redemptorystów w mieście Tupiza w Boliwii. Organizatorzy chcą zabezpieczyć najbardziej podstawowe potrzeby ludzi biednych, którzy z powodu pandemii pozbawieni są środków do życia i możliwości leczenia – w Boliwii ograniczenia dotyczące m.in. wyjścia z domów są bardzo surowe. 

Na jarmarku znajdą się rzeczy, które ozdobią świąteczny stół, a także produkty spożywcze.

„Będą ciasta, wędliny a także stroiki świąteczne, kartki, bombki. Pojawią się drożdżówki i nasz domowy klasztorny chleb. Przygotowujemy to wydarzenie dostosowując się do przepisów epidemicznych” – podkreśla brat Ireneusz Krzywoń.

Reklama
Reklama

W zeszłym roku uczestnicy wspierali Brazylię, dwa lata temu – Argentynę, trzy – Mińsk a cztery – Burkina Faso. Jarmark rozpocznie się około godziny 6:30 i potrwa do wieczora. Biorąc pod uwagę pandemię, istnieje również możliwość wpłacania datków poprzez stronę:  https://zrzutka.pl/misjaboliwia.

PRZECZYTAJ: Ruszyła kolejna edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom

np/KAI/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę