Nasze projekty

Pomaganie w Szlachetnej Paczce: „Odzyskałam wiarę w ludzi”

„Każdego dnia produkty i pieniądze wpływały od darczyńców, a ja ze spokojną głową mogłam kupować kolejne rzeczy z listy. (…) Jestem tak szczęśliwa jakby te wszystkie prezenty były dla mnie, więc nie jestem sobie w stanie wyobrazić, co poczuje ta rodzina, gdy to wszystko stanie w ich domu” - to słowa Sylwii, która w tym roku postanowiła włączyć się w Szlachetną Paczkę w większym wymiarze, niż zazwyczaj.

pixabay.com/karosieben

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja organizowana w Polsce od 2001 roku, w której każdy może pomóc potrzebującej rodzinie. Pomóc chciała także Sylwia, która jeszcze zanim miała stałe źródło dochodu, pomagała dorzucając się do innych zbiórek. Już wtedy postanowiła, że samodzielnie zorganizuje zbiórkę, gdy tylko zacznie pracę na pełny etat: „Obiecałam sobie wtedy, że jeśli zacznę pracę zawodową to sama zostanę darczyńcą z pełną konsekwencją zakupu dla wybranej rodziny wszystkiego.” Wybrała rodzinę ze swojego województwa, tę, która pojawiła się na początku listy.

„Najważniejszą sprawą dla mnie było zaspokojenie im 3 podstawowych potrzeb, mianowicie: zakupu lodówki, jedzenia, pościeli i kołder dla wszystkich. Bardzo marzyłam, żeby kupić im wszystko na co liczyli, ale wiedziałam, że sama nie jestem w stanie sobie na to pozwolić. Tutaj w grę wchodziło choćby łóżko piętrowe, materace, buty, choinka czy też chemia domowa.”

Gdy Sylwia miała coraz mniejszą nadzieję na zebranie potrzebnej sumy, to z pomocą przyszła znajoma nauczycielka, dyrektorka szkoły podstawowej, która zorganizowała w swojej szkole zbiórkę „Nauczycielki rozdawały dzieciom i rodzicom ulotki, a dzieci w zamian za „dary” dostawały drobne nagrody – w ramach zachęty.” Tak, wspólnymi siłami udało się uzbierać całą sumę.

Reklama
Reklama

Na pomoc czeka jeszcze wiele rodzin. Pamiętajmy, że nie każdy z nas musi pomagać na tak wielką skalę, jak nasza bohaterka. Czasem wystarczy po prostu wrzucić parę groszy do puszki, lub wpłacić datek za pośrednictwem strony https://www.szlachetnapaczka.pl/, aby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech. Dajmy innym ludziom to, co dla nas jest codziennością.

PRZECZYTAJ: „Szczęście to czyste ubranie i bieżąca woda”. Oblicza polskiej biedy

np/Stacja7

Reklama
Reklama

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę