Franciszek: osoba, która nie słucha innych, słucha tylko siebie, a to nuda

Jak co roku przed świętami, papież Franciszek spotkał się z personelem i podopiecznymi watykańskiej przychodni pediatrycznej dla dzieci z ubogich rodzin. "Miłość do drugiego człowieka oznacza, że musimy obserwować i słuchać, czego ludzie potrzebują" - mówił.

Cathopic/Angelica Mendoza

Franciszek spotkał się z personelem i podopiecznymi przychodni św. Marty w ostatnią niedzielę adwentu w Auli Pawła VI. Ta placówka ma już niemal sto lat i została założona w Watykanie dzięki staraniom Piusa XI 8 maja 1922 r. Ośrodek korzysta ze współpracy personelu watykańskiego szpitala pediatrycznego Dzieciątka Jezus oraz innych ośrodków służby zdrowia.

„Zawsze są ludzie, którzy nas potrzebują”

W świątecznym spotkaniu z papieżem wzięło udział ponad 350 osób. Franciszek nawiązał z dziećmi spontaniczny dialog i wyjaśnił im, dlaczego musimy pomagać sobie nawzajem. Jak podkreślił, „miłość do drugiego człowieka oznacza, że musimy obserwować i słuchać, czego ludzie potrzebują”.

Rozumiecie? Musimy wszyscy wsłuchiwać się w potrzeby ludzi. Zawsze są ludzie, którzy nas potrzebują, ale jeśli nie spojrzymy im prosto w oczy, nigdy nie zrozumiemy ich potrzeb. Słuchajcie ich, patrzcie na nich i słuchajcie. Słuchanie to ważne słowo. Osoba, która nie słucha innych, słucha tylko siebie. Rozumiecie? Co za nuda słuchać samego siebie? Lepiej słuchać innych. Naprawdę… A kiedy słuchasz innych, możesz zrozumieć ich potrzeby i pragnienia – powiedział Franciszek.

Reklama
Reklama

kh, KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę