Nasze projekty

Iga Świątek z zespołem wzięła udział w „Szlachetnej Paczce”

Zwyciężczyni French Open 2020, Iga Świątek, wspólnie ze swoim teamem dołączyła w tym roku do drużyny Szlachetnej Paczki. „Pomaganie daje mi poczucie, że to, co robię ze swoim życiem ma też wpływ na innych. Mogę wykorzystać swój sukces właśnie do tego, żeby innym żyło się lepiej” - mówi tenisistka.

Youtube.com/Lubię Ludzi

Iga Świątek pomoże pani Alicji, która ma czwórkę dzieci, a ich wychowaniem zajmuje się zupełnie sama. Największym marzeniem kobiety jest to, by jej pociechy pomimo trudności nigdy się nie poddawały.

Pani Alicja, kiedyś pełna pasji, realizująca swoje pasje sportowe, studiująca, dzisiaj po bardzo trudnych doświadczeniach osobistych i opuszczeniu partnera, który stosował wobec niej przemoc, stara się stworzyć bezpieczny świat i możliwą przyszłość dla swoich dzieci. Dzieci, które nie marzą o niczym wielkim. Dla dzieci, które chciałyby po prostu mieć oddzielne kocyki, pod którymi śpią i wspólny wózek dla lalek – opisuje Daria Abramowicz, psycholog teamu Świątek.

Reklama
Reklama

Każdy zawodnik sportów indywidualnych jest sam na sam ze swoim przeciwnikiem w trakcie rozgrywek. Sam na korcie, jak Iga Świątek. W rzeczywistości może liczyć na wsparcie swojego zespołu. Ta świadomość daje ogromną siłę. Pozwala walczyć samodzielnie, ale nie samotnie.

Czytając historię o pani Alicji mieliśmy łzy w oczach. To jest naprawdę bardzo silna kobieta. Pokazuje, że z każdego przypadku, nawet ciężkiego, można wyjść – podkreśla Paulina Wójtowicz, managerka Igi Świątek.

Pomaganie to duża satysfakcja

Jak wskazuje cały sportowy zespół, Szlachetna Paczka niesie ze sobą misję, która jest bliska ich sercu – wspiera potrzebujące rodziny, które już nie mają siły prosić o wsparcie, które są często wykluczone i zapomniane. Zachęcam więc wszystkich do wzięcia udziału, to jest duża satysfakcja. Poczucie, że można komuś pomóc jest bardzo pozytywne i daje dużo ciepła, zwłaszcza w tym zimowym okresie – namawia Iga Światek.

Reklama
Reklama

Pomoc materialna organizowana przez darczyńców w kolejnych tygodniach trafi do rodzin podczas tzw. Weekendu Cudów. To wyjątkowy moment w roku, kiedy potrzebujący otrzymują pomoc i zyskują nadzieję na trwałą zmianę swojego życia. Wolontariusze w tym roku będą przekazywali Szlachetne Paczki 12 i 13 grudnia.

Organizatorzy jednych z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce dokładają wszelkich starań, by Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości były organizowane z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych. Wypracowane rozwiązania opiniował ekspert z zakresu wirusologii, dr hab. Tomasz Dzieciątkowski, który wspierał organizację w przygotowaniach do tegorocznej edycji.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od 20 lat. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 620 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej ponad 14 i pół tys. rodzinom w potrzebie przekroczyła 45 milionów złotych.

Reklama

SPRAWDŹ: Pomaganie w Szlachetnej Paczce: “Odzyskałam wiarę w ludzi”

ag/KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

Reklama
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę