Nasze projekty

Znani aktorzy i piosenkarze wspierają Szlachetną Paczkę. „Mam nadzieję, że te paczki wywołają uśmiech”

Już w najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się Weekend Cudów Szlachetnej Paczki. Do wzięcia udziału w inicjatywie zapraszają m.in. Michał Żebrowski, Joanna Liszowska, Anna Dereszowska czy zespół Kwiat Jabłoni.

fot. Szlachetna Paczka/youtube.com

To, że możemy pomóc konkretnej rodzinie, to ogromna radość i wdzięczność, ale też taki czas, który można poświęcić na głębszą refleksję na temat swojego życia, kondycji swojej rodziny i tego, co jest w życiu najważniejsze. Na przykładzie rodziny pani Karoliny i pana Mariusza jasno widać, że życie może się zmienić w przeciągu jednej chwili – mówi Anna Dereszowska.

Życie rodziny, którą wybrali aktorzy, rzeczywiście zmieniło się z dnia na dzień. Nagle wydarzyła się w niej tragedia – ojciec miał udar, stracił kontrolę nad połową ciała i stał się niezdolny do pracy.

ZOBACZ: Anna Lewandowska: „Otwórzmy swoje serce i z pełną miłością pomóżmy innym ludziom”

Reklama

Rodzina oprócz podstawowych produktów takich jak zapas jedzenia czy środków czystości, potrzebuje wanny – ta, którą dysponują jest uszkodzona, przecieka. W Szlachetnej Paczce od Teatru 6.piętro znajdą się także drobne upominki, takie jak wymarzone przez dzieci piżamki z motywem bajek, paletka cieni czy świece zapachowe.

Mam nadzieję, że te paczki wywołają uśmiech na twarzach dzieci, uśmiech na twarzach rodziców i chociaż ten moment w ich życiu będzie troszkę lżejszy – mówi Joanna Liszowska. Jak wskazuje Joanna Sadzik, prezent Stowarzyszenia WIOSNA, organizatora Szlachetne Paczki, historia tej i wielu innych rodzin ze Szlachetnej Paczki uzmysławia, że każdy może – właściwie z dnia na dzień – znaleźć się w tak trudnej sytuacji.

Choroba potrafi wywrócić życie do góry nogami, zamienić spokój w niestabilność. Najsmutniejsze ludzkie dramaty pisze życie – podkreśla, dodając, że czynienie dobra w ramach Szlachetnej Paczki ma sens, gdyż można sprawić, że ktoś będzie mógł godnie żyć – złapać chwilę oddechu, spełnić drobne marzenia i odciążyć codzienny budżet.

Reklama

„Niewielkim wysiłkiem sprawić, że w czyimś życiu zadzieje się bardzo dużo dobra”

Szlachetną Paczkę tworzą też muzycy z zespołu Kwiat Jabłoni. Chcą wesprzeć rodziny dwóch sióstr, pani Natashy i pani Julii, które przyjechały do Polski z Ukrainy.

Jest to historia bliska nam właśnie ze względu na to, że od początku wojny w Ukrainie byliśmy zaangażowani w pomaganie ludziom, którzy cierpią przez te działania wojenne. Pani Natasza wyjechała z Ukrainy dosłownie chwilę przed wybuchem wojny – opowiada Jacek Sienkiewicz.

ZOBACZ: Paweł Domagała: „Fascynuje mnie Bóg, który jest bezbronnym i opuszczonym dzieckiem”

Reklama

Chwilę po rozpoczęciu wojny uciekła do Polski również jej siostra. Mąż pani Nataszy musiał wrócić z Polski do Ukrainy na front. Te dwie kobiety z dziećmi zostały w dramatycznej sytuacji. Na jedną osobę przypada około 160 zł na miesiąc. Brakuje im na podstawowe produkty.

Wśród szczególnych upominków w Szlachetnej Paczce grupy Kwiat Jabłoni znajdą się świąteczne skarpety, klocki dla dziewczynek i korki piłkarskie dla chłopców. To nie jest duży problem, żeby kupić kilka paczek ryżu, dwie pary butów sportowych. Złożyć się w kilka osób na to, a to naprawdę może im uratować ten zimowy okres. Można bardzo niewielkim wysiłkiem sprawić, że w czyimś życiu zadzieje się bardzo dużo dobra i to chyba powinno zachęcić każdego – zachęca Sienkiewicz.

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl na pomoc czeka wciąż 830 rodzin. Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Pomoc trafia do najbardziej potrzebujących w ramach Paczki już od ponad 20 lat.

KAI/Stacja7

Dołącz do naszych darczyńców. Wesprzyj nas!

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę