Nasze projekty
fot. Szlachetna Paczka/youtube.com (print screen)

Anna Lewandowska: „Otwórzmy swoje serce i z pełną miłością pomóżmy innym ludziom”

"Chciałabym, żeby moje dziewczynki widziały to, że mama pomaga, tata pomaga i żeby one również pomagały w przyszłości" - mówi Anna Lewandowska, która w tym roku przygotowuje Szlachetną Paczkę dla rodziny Kasi, Kuby i ich dzieci Neli oraz Olka.

Reklama

Anna Lewandowska od zawsze przyznaje, że rodzina jest dla niej najważniejszą wartością. Ponadto wraz z mężem od lat angażuje się w wiele akcji charytatywnych. Podobnie jest ze Szlachetną Paczką.

W tym roku Anna Lewandowska przygotowuje Szlachetną Paczkę dla czteroosobowej rodziny. Pomagam rodzinie: mama Kasia, tata Kuba i dwójka dzieci – Nela, która ma 3 lata, tak jak moja Laurka i Olek, który ma roczek, ale urodził się w 5 miesiącu, ważąc niespełna pół kilograma i lekarze nie dawali mu szans na przeżycie – podkreśla sportsmenka w spocie promującym tegoroczną edycję akcji.

Od narodzin chłopca, rodzice próbują łączyć pracę i wychowanie dzieci. Jednak mały Olek wymaga częstych wizyt w szpitalach, a każda infekcja jest wielkim zagrożeniem dla jego życia. Mają wiele takich podstawowych potrzeb, jak łóżeczko dla dziecka, jak ubranka, szczególnie te zimowe, kombinezony, lodówkę – mówi Anna Lewandowska.

Reklama

ZOBACZ: Paweł Domagała: „Fascynuje mnie Bóg, który jest bezbronnym i opuszczonym dzieckiem”

„Warto zrobić coś dobrego”

Wspomina także o marzeniu małej Neli, która chciałaby otrzymać zabawkę z postacią ze swojej ulubionej bajki. Jak podkreśla trenerka, takie chwile przywołują jej od razu na myśl rodzinę. Oczywiście jako mama od razu sobie myślę o moich dzieciach i myślę o tym, jak może być ciężko tej rodzinie. I chciałabym im bardzo pomóc. Chciałabym, żeby moje dziewczynki widziały to, że mama pomaga, tata pomaga i żeby one również pomagały w przyszłości – podkreśla.

Anna Lewandowska zaznacza, że włączanie się w Szlachetną Paczkę to już tradycja jej rodziny. Zarówno ona sama jak i jej mąż od lat angażują się w przygotowanie wyjątkowych paczek. Pomagamy, wspieramy rodziny, ale i samą inicjatywę, bo warto zrobić coś dobrego, warto wspierać tego typu akcje – mówi w spocie Szlachetnej Paczki. Zachęca do namawiania swoich bliskich do zaangażowania w samą akcję, ale i do wspólnego pomagania. Nadchodzą święta i to jest dobry czas właśnie na to, żeby otworzyć swoje serce i z pełną miłością pomóc innym ludziom i po prostu być sprawczym – podkreśla.

Reklama

Wolontariusze Szlachetnej Paczki co roku docierają do tysięcy potrzebujących rodzin. Ich historie i konkretne potrzeby trafiają do internetowej bazy szlachetnapaczka.pl  skąd każdy może wybrać rodzinę i przygotować dla niej Szlachetną Paczkę z dostosowaną do konkretnych potrzeb rodziny, mądrą pomocą. Weekend Cudów w trakcie, którego wszystkie Szlachetne Paczki trafią do rodzin odbędzie się 16 i 17 grudnia.

szlachetnapaczka.pl/Stacja7

Reklama
Reklama

Najciekawsze artykuły

co tydzień w Twojej skrzynce mailowej

Raz w tygodniu otrzymasz przegląd najważniejszych artykułów ze Stacji7

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
WIARA I MODLITWA
Wspieraj nas - złóż darowiznę