Nasze projekty

Trwa akcja „Wyślij pączka do Afryki”. Na tegoroczne projekty potrzeba ponad 700 tys. złotych

Równowartość jednego pączka to koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Dzięki akcji „Wyślij pączka do Afryki", odmawiając sobie słodkości związanych z Tłustym Czwartkiem, można wspomóc kapucyńskie projekty misyjne.

fot. Canva Pro

Fundacja „Kapucyni i Misje” z Krakowa po raz kolejny prowadzi zbiórkę pt. „Wyślij pączka do Afryki”. Dzięki niej, odmawiając sobie słodkości związanych z Tłustym Czwartkiem, można wspomóc kapucyńskie projekty misyjne, a konkretnie głodujące dzieci w Afryce.

W akcji mogą wziąć udział zarówno ci, którzy pączki kupią, jak i ci, którzy odmówią sobie tej przyjemności. Pomóc można przede wszystkim kupując „e-pączka” na stronie www.paczek.kapucyni.pl.

Równowartość jednego pączka to na przykład koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez dwa dni. Na wspomnianej stronie można kupić dowolną liczbę „wirtualnych pączków” i w ten sposób wesprzeć projekty prowadzone przez kapucynów, które obejmują m.in. edukację, opiekę zdrowotną, sprawy społeczne i religijne oraz działalność związaną z dostarczaniem ludziom zdrowej wody.

Reklama

W tym roku akcji patronuje hasło „Podaruj dzieciom ciepły posiłek”. Zapewnienie wyżywienia dzieciom z Afryki to niezbędny element codziennej troski o nich obok organizacji dla nich edukacji czy zajęć dodatkowych. Jest to niezmiernie istotne zwłaszcza w przypadku sierot, jak i ubogich rodzin wielodzietnych. Wyżywienie jednego dziecka w szkole przez 10 miesięcy to koszt raptem 150 zł, czyli około 50 gr dziennie – opisuje br. Jerzy Steliga OFMCap, prezes Fundacji „Kapucyni i Misje”.

ZOBACZ>>> Smartfony i pornografia niszczą człowieczeństwo. Apel do biskupów

Na tegoroczne projekty potrzeba ponad 700 tys. złotych

Głównym dniem akcji będzie Tłusty Czwartek, ale wpłat i zakupów można dokonywać aż do Świąt Wielkanocnych. Więcej informacji na temat wpłat można znaleźć na stronie: paczek.kapucyni.pl.

Reklama

Na tegoroczne projekty prowadzone przez misjonarzy kapucyńskich potrzeba 707 tys. zł. Na chwilę obecną udało się zebrać około 15% tej kwoty.

Zbliża się Wielki Post, a jednym z jego ważnych elementów jest jałmużna, która w naszej akcji przyjmuje konkretny cel. Dzięki odmówieniu sobie drobnej słodkości, kapucyńscy misjonarze będą mogli skutecznie realizować swoje cele. Już teraz dziękujemy za okazane serce – podsumowuje br. Steliga.

W Republice Środkowoafrykańskiej i Czadzie pracuje ośmiu polskich misjonarzy kapucynów, zaś jeden w Gabonie i jeden w Algierii. Dwa lata temu powstała również nowa placówka w Sudanie Południowym, gdzie pojechało trzech braci kapucynów. Ich obecność często wykracza poza zadania związane z posługą kapłańską. Zakonnicy dokarmiają osierocone, niedożywione dzieci, kopią studnie w wioskach, w których nie ma dostępu do bieżącej wody oraz budują szkoły, bo jak twierdzą, edukacja jest jedyną szansą na zmianę w sercu Afryki.

Reklama

KAI, pa/Stacja7

Reklama

SKLEP DOBROCI

Reklama

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ

WIARA I MODLITWA
Zatrudnij nas - StacjaKreacja